22:02 2019 Gegužės 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1167
 • RUB72.0519
  Mona Liza, arcyvinė nuotrauka

  Mokslininkai atskleidė Monos Lizos šypsenos paslaptį

  © Sputnik / Алексей Даничев
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  5110

  Žymiausias pasaulio portretas apipintas įvairiomis legendomis ir mitais, o Monos Lizos šypsena susilaukė daugiausia kalbų ir tyrimų

  VILNIUS, balandžio 13 — Sputnik. Kalifornijos universiteto mokslininkai teigia, kad Monos Lizos veido išraiška priklauso nuo žiūrinčiojo į paveikslą nuotaikos,  pasakoja  RIA Novosti su nuoroda į leidinį "Daily Mail". 

  Atlikti tyrimai parodė, kad žmonių reakcija į paveikslą priklauso nuo jų emocinės būklės ir pasaulio suvokimo. Profesorius Erika Sigelis teigia, kad Monos Lizos veido išraiška daugiau byloja apie žiūrintį į ją žmogų nei apie patį paveikslą.

  Buvo atliktas eksperimentas, kuriame dalyvavo daugiau nei 40 savanorių. Žmonėms, turintiems dominuojančią akį, buvo pateikti du skirtingi atvaizdai. Viena akimi  žmonės matė neutralius veidus, kita — veidus su ryškiai išreikštomis laimės, pykčio ar baimės emocijomis. Paaiškėjo, kad veidus su neutralia išraiška žmonės interpretuoja kaip laimingus, jeigu iki tol antrąja akimi jie matė besišypsančio žmogaus atvaizdą.

  ''Jei jūs esate Luvre vienu gražiausių gyvenimo laikotarpiu, veikiausiai pastebėsite paslaptingą Monos Lizos šypseną'', – mano profesorius Sigalas.

  2005-aisiais metais mokslininkai išanalizavo Leonardo da Vinči paveikslą su programa, nustatančia žmogaus emocijas.

  Nustatyta, kad Monos Lizos veidas 83 proc. atspindi džiaugsmą, devyniais — pasibjaurėjimą, šešiais ― baimę, o likę du procentai talpina savyje pykčio ir džiaugsmo derinį.

  Dar šia tema

  Paveikslai iš kavos — menininkas iš Alžyro piešia neįprastais dažais
  Nikolajaus Rericho paveikslai: iš Rygos į Vilnių
  Lietuva ir Armėnija meno pagalba kartu spręs emigracijos problemą
  Tegai:
  paveikslai, Leonardas da Vinčis, Prancūzija

  Svarbiausios temos