08:22 2020 Birželio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1194
 • RUB77.0055
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (112)
  46

  Kaip pabrėžė aukšti pareigūnai,JAV, Didžioji Britanija ir Prancūzija turėjo sulaukti Cheminio ginklo draudimo organizacijos ekspertizės rezultatų, o ne bombarduoti Siriją be įrodymų

  VILNIUS, balandžio 15 — Sputnik.  JAV, Didžioji Britanija ir Prancūzija turėjo sulaukti, kai paaiškės Cheminio ginklo draudimo organizacijos vykdomos ekspertizės, kurios metu buvo tikrinami pranešimai apie cheminio ginklo panaudojimą Sirijoje, rezultatai, o ne daryti staigius smūgius.

  Apie tai pareiškė Šveicarijos Federalinio gynybos, civilinės gynybos ir sporto departamento vadovas Guy Parmelen (Gi Parmelenas) interviu leidiniui "Blick", praneša RIA Novosti.

  Kaip pabrėžė Parmelenas, JTO siuntė į Siriją cheminio ginklo ekspertus, kurie galėjo atskleisti, ar jis iš tikrųjų buvo panaudotas.

  Šveicarijos valdžios institucijos reikalauja grįžti prie derybų stalo.

  Taip pat apie įrodymų Sirijos valdžios institucijų cheminio ginklo panaudojimo neturėjimą pareiškė ir Federalinio užsienio reikalų departamento vadovas Ignazio Cassis interviu "Nure Zeitung am Sonntag".

  Be to, Cassis priminė, kad pasaulyje jau buvo prasidėję karai dėl dirbtinio preteksto, pavyzdžiui, Irake.

  Šeštadienį JAV, Didžioji Britanija ir Prancūzija vykdė Sirijos vyriausybės objektus, kurie, jų nuomone, yra naudojami cheminiams ginklams gaminti, apšaudymą raketomis. Per mažiau nei dvi valandas jie paleido daugiau nei 100 raketų. Sirijos oro gynybos sistema sugebėjo numušti daugumą raketų.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šiuos išpuolius pavadino agresijos veiksmu prieš suverenią valstybę. Anksčiau nei vietiniai gyventojai, nei Rusijos karo ekspertai nepatvirtino cheminės atakos fakto.

  Temos:
  Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (112)

  Dar šia tema

  Trampas pavadino ataką prieš Siriją "idealiu smūgiu"
  Lietuva palaiko JAV, JK ir Prancūzijos smūgius prieš Siriją
  Rusijos URM turi įrodymų, kad Sirijoje nebuvo cheminės atakos
  Baisiausios nuodingosios medžiagos
  Tegai:
  cheminis ginklas, Šveicarija, Prancūzija, Sirija, Didžioji Britanija, JAV

  Svarbiausios temos