01:25 2019 Kovo 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1354
 • RUB73.0040
  Baltijos jūra, archyvinė nuotrauka

  "Pametė kryptį": Švedijos žiniasklaida meluoja apie Rusijos pratybas Baltijos jūroje

  © Sputnik / Дмитрий Коробейников
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  37 0 0

  Daugelis Švedijos žiniasklaidos priemonių įbaugino vietinius gyventojus įprastomis Rusijos pratybomis Baltijos jūroje, ir be to, pateikė dezinformaciją, pranešė leidinys "Blekinge Läns Tidning"

  VILNIUS, balandžio 15 — Sputnik.  Švedijos žiniasklaidos priemonės, pranešdamos apie Rusijos karines pratybas Baltijos jūroje, neturėjo jokio supratimo apie tai, kas iš tikrųjų vyko manevrų metu, tačiau išprovokavo baimę tarp šalies gyventojų, rašo vietos leidinys "Blekinge Läns Tidning".

  Velykų švenčių metų Švedijos regionų skrydžių informacijos sąraše pasirodė nedidelė teritorija Baltijos jūroje  pavadinta Rusija 1 Karlskrunos miesto apylinkėse. Tai turėjo tapti įspėjimu laivams ir orlaiviams, kad Rusija ketina surengti šiame rajone mokomuosius šaudymus, sakomas "Blekinge Läns Tidning" straipsnyje, kurio vertimą pateikia RT.

  Dėmesio vertos ne pačios pratybos, kurias Rusija rengia nuolat, o tai, kad jos įvyko netoli nuo Švedijos krantų, tačiau daugelis vietos žiniasklaidos priemonių "pametė kryptį, pranešdamos apie šį įvykį". Vienas iš televizijos kanalų netgi apklausė Karlskrunos gyventojus, kaip jie gyvena Rusijos pratybų metu, pabrėžia BLT.

  "Buvo paviešinti straipsniai su tokiomis antraštėmis, kaip "Čia Rusija rengiasi didžiajam karui Baltijos jūroje", ir dalinamasi Rusijos propagandos filmais, kad po to būtų galima parašyti apie tai, kad" karinės pratybos prasidėjo", neturint jokio supratimo, kas iš tikrųjų vyko", — rašo leidinys.

  Taip pat BLT atkreipė dėmesį į tai, kad žiniasklaidos priemonės rašė, kad manevrai vyko 15 kilometrų nuo Švedijos pakrantės. Tai yra dezinformacija, nes šalies siena eina 22 kilometrų atstumu nuo pakrantės.

  Vietos žiniasklaida "nesąmoningai prisidėjo prie gana elementarų Rusijos manevrų baimės formavimo ir skleidimo Švedijoje", sakoma straipsnyje.

  Tačiau, anot leidinio, Rusija gali panaudoti tokią "reklamą savo darbotvarkei".

  Kaip pabrėžia BLT, Baltijos jūroje įvykusieji manevrai nėra kažkas, dėl ko Švedija turėtų nerimauti.

  Praėjusią savaitę Rusija atliko karines pratybas Baltijos jūroje netoli Latvijos, Lenkijos ir Švedijos krantų. Dar prieš manevrų pradžią Estijos gynybos ministerijos kancleris Jonatanas Vseviovas pareiškė, jog nereikia per daug nerimauti dėl Rusijos pratybų, ir kad manevrai visiškai atitinka tarptautinius standartus.

  Dar šia tema

  Karinis sraigtasparnis nukrito į Baltijos jūrą
  Tegai:
  karinės pratybos, žiniasklaida, Baltijos jūra, Švedija, Rusija

  Svarbiausios temos