02:18 2019 Kovo 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB72.7646
  Ugniagesiai ir kariai dirba Solsberyje, kur buvo nunuodyti Skripaliai, archyvinė nuotrauka

  Šveicarijos laboratorija sureagavo į Lavrovo pareiškimą apie cheminę medžiagą BZ

  © AP Photo / Matt Dunham
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (104)
  15741

  Šeštadienį Rusijos užsienio reikalų ministerijos vadovas pareiškė, kad Skripaliai buvo nunuodyti medžiaga, kuri yra NATO šalių arsenale

  VILNIUS, balandžio 15 — Sputnik. Šveicarijos chemijos laboratorija Spiez mieste, kur buvo tyrinėjami mėginiai iš buvusio GRU pareigūno, britų šnipo Sergejaus Skripalio ir jo dukros Julijos nunuodijimo vietos, pareiškė, kad negali komentuoti Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo pareiškimo.

  Šeštadienį Rusijos užsienio reikalų ministerija pranešė, kad, sprendžiant iš laboratorinių tyrimų rezultatų, Skripaliai buvo nunuodyti medžiaga BZ, kuri yra JAV, Didžiosios Britanijos ir kitų NATO šalių arsenale, tačiau niekada nebuvo gaminama TSRS ir Rusijoje.

  Lavrovas pabrėžė, jog Maskva gavo iš Radiacinės, cheminės ir radiologinės analizės centro, Spiez mieste, mėginių tyrimo rezultatus, kuriuos siuntė Spiez miesto Cheminio ginklo draudimo organizacijai, ir išdėstė ištraukas iš dokumento, kurį Šveicarija siuntė organizacijai.

  Dokumente sakoma, kad mėginiuose buvo rasta toksinės cheminės medžiagos BZ pėdsakai ir jos pirmtakų, kurie priklauso antros kategorijos cheminiams ginklams. BZ yra nervus paralyžiuojanti medžiaga, jos poveikis pastebimas po 30-60 minučių ir trunka iki keturių dienų.

  Rusijos užsienio reikalų ministras priminė, kad dabar Skripaliai sveiksta, ir, atsižvelgiant į šį faktą, klinikinis vaizdas atitinka apsinuodijimo BZ medžiaga požymius.

  Kaip sekmadienį pareiškė Spiez miesto cheminė laboratorija, Lavrovo pareiškimą gali komentuoti tik Cheminio ginklo draudimo organizacija. Tuo pačiu metu laboratorija teigia, kad specialistai "neturi jokių abejonių, kad Porton Daunas identifikavo medžiagą".

  Kaip interviu RT papasakojo Rusijos tautų draugystės universiteto Strateginių tyrimų ir prognozių instituto direktoriaus pavaduotojas Nikita Daniukas, įvairias struktūras, įskaitant Cheminio ginklo draudimo organizaciją, gali paveikti išorinė įtaka — tai ir galėjo tapti Šveicarijos atsisakymo komentuoti ekspertizės rezultatus priežastimi.

  Baisiausios nuodingosios medžiagos >>

  Kovo pradžioje Sergejus ir Julija Skripaliai Solsberyje buvo nunuodyti nervus paralyžiuojančia medžiaga. Londonas kaltina Maskvą prisidėjimu prie incidento ir tvirtina, kad nunuodijimui buvo panaudota medžiaga "Novičiok", kuri tariamai buvo pagaminta TSRS. Tačiau Sovietų Sąjungoje nebuvo projekto su tokiu pavadinimu. Rusija neigia visus kaltinimus, pabrėždama, kad Britanija nepateikė jokių įrodymų.

  Temos:
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (104)

  Dar šia tema

  Didžioji Britanija nesugebėjo įrodyti, kad "Novičiok" pagamino Rusija
  Rusijos URM papasakojo, kurios šalys galėtų būti "Novičiok" tiekejais
  Rusijos ambasada Londone pateikė "Skripalio bylos" ataskaitą
  Tegai:
  NATO, Sergejus Skripalis, Sergejus Lavrovas, Šveicarija, Rusija

  Svarbiausios temos