11:29 2020 Vasario 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.0835
 • RUB68.7554
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (108)
  115

  Prieš Trampo ketinimą smūgiuoti į Rusijos objektus Sirijoje stojo Pentagono vadovas Džeimsas Matisas

  VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Donaldas Trampas buvo pasirengęs smūgiuoti ne tik į Sirijos taikinius, bet ir Rusijos bei Irano Sirijoje, tačiau Pentagono vadovas Džeimsas Matisas stojo prieš tokį sprendimą, praneša "Wall Street Journal" su nuoroda į šaltinius.

  Remiantis leidiniu, JAV gynybos ministras pristatė tris smūgio variantus. Pirmasis — smūgiuoti į taikinius Sirijoje, "susijusius su cheminiais ginklais". Antrasis — smūgiuoti į platesnį taikinių spektrą, įskaitant susijusius su cheminiais ginklais mokslinių tyrimų objektus ir karinio vadovavimo centrus.

  Trečiasis variantas  - smūgiuoti ir į Rusijos priešlėktuvinę gynybą Sirijoje.

  Pasak WSJ, JAV prezidentas norėjo smūgiuoti į Rusijos ir Irano objektus Sirijoje, tačiau Pentagono vadovas tam nepritarė. Todėl Trampas patvirtino "hibridinį planą".

  Šeštadienį ryte JAV, Didižioji Britanija ir Prancūzija atakavo Sirijos teritoriją. Sirijos generalinis štabas teigia, kad sąjungininkai paleido apie 110 raketų į civilinius ir karinius objektus, nukentėjo trys žmonės. Sirijos oro gynybos sistema sugebėjo numušti daugumą raketų.

  Sirija prieš ir po karo veiksmų pradžios
  © Sputnik /
  Sirija prieš ir po karo veiksmų pradžios
  Temos:
  Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (108)
  Tegai:
  Jamesas Mattisas, Donaldas Trampas, Sirija, Rusija

  Svarbiausios temos