12:20 2020 Liepos 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  63

  Pagrindinis naujos amerikiečių programos tikslas – grąžinti Donbasą į Ukrainos sudėtį ir likviduoti Donecko ir Luhansko liaudies respublikas

  VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. JAV Tarptautinės plėtros agentūra (USAID) ketina skirti iki 65 milijonų dolerių Donbaso "ekonomikai atkurti", prekybiniams santykiams su Vakarų Ukraina ir ES stiprinti, o taip pat "regiono priklausomybei" nuo Rusijos mažinti, praneša RT, su nuoroda į dokumentą.

  Ukrainos prezidentas Petro Porošenko, archyvinė nuotrauka
  Пресс-служба президента Украины

  Kaip nurodyta dokumente, darbas bus aktyviausiai vykdomas Donecko ir Luhansko srityse, kurios "labiausiai nukentėjo nuo Rusijos agresijos".

  Iš pradžių pinigus planuojama investuoti į "greito grąžinimo" projektus, ypač planuojama padėti nukentėjusiems nuo konflikto asmenims ir paremti smulkaus ir vidutinio verslo plėtrą. Programos autorių teigimu, tokie veiksmai gali pritraukti investuotojus į regioną.

  Taip pat USAID parengė "PR kampaniją" Donbaso gyventojams. Jos metu žiniasklaidoje bus skelbiamos istorijos apie vietos verslininkus, kuriuos palaiko JAV rangovai.

  Be to, dokumente numatyti įvairūs scenarijai, tarp jų ir Ukrainos kariuomenės Donbaso užgrobimas, status quo išsaugojimas, užšaldytas konfliktas ir netgi "Rusijos invazija". Kiekvienoje iš šių situacijų JAV rangovas turi būti pasirengęs atkurti regiono ekonomiką.

  Teigiama, kad pagrindinis programos tikslas — grąžinti Donbasą į Ukrainos sudėtį ir likviduoti Donecko ir Luhansko liaudies respublikas.

  2014 metų balandį Ukrainos valdžia pradėjo karinę operaciją prieš savarankiškai paskelbtas Donecko ir Luhansko liaudies respublikas, kurios paskelbė nepriklausomybę po valstybės perversmo Ukrainoje 2014 metų vasarį. JTO duomenimis, konflikto aukomis jau tapo daugiau nei dešimt tūkstančių žmonių.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija nėra vidaus Ukrainos konflikto dalis ir nėra prisidėjusi prie įvykių Donbase.

  Dar šia tema

  Skvernelis kartu su Ukrainos ministru okupacijos klausimais išvyko į Donbasą
  Ukraina pradėjo gaminti šarvuotą automobilį, sukurtą prieš 20 metų
  Kodėl Nadežda Savčenko daugiau nebe Lietuvos ir Ukrainos meilės santykių herojė?
  Tegai:
  JAV Tarptautinės plėtros agentūra (USAID), Donbasas, Ukraina, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos