04:26 2019 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1402
 • RUB75.6267
  Specialistai dirba vietoje, kur buvo rasti Sergejus Skripalis ir jo dukra Solsberyje, archyvinė nuotrauka

  G7 šalys paragino Rusiją "skubiai atsakyti" į klausimus "Skripalio byloje"

  © AFP 2018 / Ben STANSALL
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (101)
  4602

  G7 šalys palaikė Didžiosios Britanijos poziciją ir pareiškė, kad "su dideliu tikimybės laipsniu" Maskva yra prisidėjusi prie buvusio GRU pulkininko Sergejaus Skripalio ir jo dukters Julijos apnuodijimo

  VILNIUS, balandžio 17 — Sputnik. Didžiojo septyneto (G7) šalių užsienio reikalų ministrai paskelbė bendrą pareiškimą dėl "Skripalio bylos" ir paragino Rusiją atsakyti į klausimus apie incidentą.

  Dokumentas paskelbtas Kanados vyriausybės interneto svetainėje, kuri šiais metais pirmininkauja G7.

  G7 šalys pritarė Didžiosios Britanijos pozicijai ir pareiškė, kad "su dideliu tikimybės laipsniu" Maskva yra prisidėjusi prie buvusio GRU pulkininko Sergejaus Skripalio ir jo dukters Julijos apnuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga, ir tam, kas įvyko, "nėra priimtino alternatyvaus paaiškinimo".

  "Mes smerkiame nuolatinius Rusijos atsisakymus (atsakyti — Sputnik) į teisėtus Didžiosios Britanijos vyriausybės prašymus, o tai dar kartą pabrėžia Rusijos atsakomybę. Mes raginame Rusiją nedelsiant atsakyti į visus klausimus, susijusius su incidentu Solsberyje", — sakoma pareiškime.

  Skripalio byla

  Kovo pradžioje Sergejus ir Julija Skripaliai Solsberyje buvo apnuodyti nervus paralyžuojančia medžiaga. Londonas kaltina Maskvą prisidėjimu prie incidento ir tvirtina, kad apnuodijimui buvo panaudota medžiaga "Novičiok", kuri tariamai buvo pagaminta TSRS. Tačiau Sovietų Sąjungoje nebuvo projekto su tokiu pavadinimu. Rusija neigia visus kaltinimus, pabrėždama, kad Britanija nepateikė jokių įrodymų.

  Baisiausios nuodingosios medžiagos >>

  Tuo pačiu metu, Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad, remiantis Šveicarijos tyrimų centro, kuriame buvo analizuojami Cheminio ginklo draudimo organizacijos mėginiai iš Solsberio incidento vietos, duomenimis, Skripaliams apnuodyti buvo naudojama BZ medžiaga, kurią turėjo tik JAV ir Didžioji Britanija.

  Kas yra Sergejus Skripalis
  Londonas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Вильф

  Rusijos kariuomenėje tarnybos metu, 1990-ųjų viduryje, Skripalį užverbavo britų žvalgybos tarnyba, jis perduodavo jai informaciją, tarp jų ir valstybines paslaptis. 

  2006 metais Maskvos apygardos karo teismas nuteisė jį 13 metų kalėti.

  Skripalis atsidūrė Didžiojoje Britanijoje po to, kai kartu su dviem nuteistaisiais už šnipinėjimą buvo iškeisti į dešimt JAV sulaikytų žmonių.

  Kovo 4-ąją buvęs Vyriausiosios žvalgybos valdybos (GRU) pareigūnas pulkininkas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija buvo rasti be sąmonės prie prekybos centro Solsberyje.

  Temos:
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (101)

  Dar šia tema

  "Novičiok" "kūrėjas": Skripalius apnuodyti šia medžiaga galėjo tik idiotas
  Nustatyta medžiaga, kuria buvo apnuodyti Skripaliai
  Tegai:
  G7, Sergejus Skripalis, Didžioji Britanija, Rusija
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos