12:37 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (114)
  128

  Televizijos kanalo "One America News Network" reporteriai aplankė "cheminio išpuolio" vietą ir apklausė vietinius gyventojus ir gydytojus, kurie ligoninėje dirbo tą dieną, kai įvyko tariamas incidentas

  VILNIUS, balandžio 17 — Sputnik. Amerikos televizijos kanalo "One America News Network" reporteriai atliko žurnalistinį tyrimą Sirijos Dūmos mieste ir nerado cheminių ginklų panaudojimo pėdsakų.

  Anksčiau keletas visuomeninių organizacijų, tarp jų "Balti šalmai", pareiškė, kad Dūmoje buvo panaudotas cheminis ginklas. Atsakomybė už šį išpuolį buvo skirta Sirijos valdžios institucijoms. Rusijos gynybos ministerija pareiškė, kad nebuvo aptikta jokių cheminės atakos pėdsakų, ir pavadino vaizdo įrašus iš neva "cheminės atakos vietos" režisūros efektais. Nepaisant to, JAV, Didžioji Britanija ir Prancūzija pasitelkė "cheminio ginklo panaudojimą" kaip pretekstą atakuoti Sirijos vyriausybės objektus.

  Rytų Guta, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Михаил Алаеддин

  "One America News Network" žurnalistai kartu su Sirijos valdžios atstovais atvažiavo į Dūmą ir apklausė apie 50 vietos gyventojų. Nė vienas iš jų nepatvirtino cheminės atakos fakto. Pasak jų, tą dieną viskas šiame rajone buvo įprasta ir jie nepastebėjo nieko neįprasto.

  Aikštėje, kurioje neva buvo įvykdyta cheminė ataka, reporteriai taip pat nerado jokių pėdsakų. Žurnalistai kalbėjosi su ligoninės gydytojais, kurie budėjo tą dieną, kai "įvyko incidentas".

  Pasak gydytojų, nežinomų asmenų grupė įsiveržė į ligoninę, šaukdama, kad įvyko cheminis išpuolis. Jie atnešė žmones, kurie neva nukentėjo nuo nuodų, ir pradėjo juos aplieti vandeniu iš žarnų. Gydytojai atėjo apžiūrėti šiuos žmones, o nepažįstamieji pradėjo filmuoti. Padarę vaizdo įrašus jie susirinko ir išėjo.

  Anot "Associated Press" korespondento, taip pat aplankiusio Dūmą, pranešimo, vietos gyventojai mano, kad šį incidentą suplanavo grupuotės "Jaysh al-Islam" ("Islamo armija") kovotojai, kurie laikė miestą. Įvykio vietoje buvo rastas balionas su toksiškomis dujomis, kuris sprogtų, jei būtų išmestas iš Sirijos kariuomenės sraigtasparnio.

  Temos:
  Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (114)

  Dar šia tema

  Žiniasklaida pranešė apie naują Sirijos aviacijos bazės "Šairat" apšaudymą raketomis
  JAV gyventojai surengė protesto akcijas prieš Sirijos apšaudymą
  WSJ: Trampas svarstė smūgiuoti į Rusijos objektus Sirijoje
  Šveicarijoje smūgius prieš Siriją pavadino skubotais
  Tegai:
  cheminė ataka, žurnalistai, Sirija, JAV

  Svarbiausios temos