10:54 2019 Kovo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1302
 • RUB72.7425
  Solsberis, archyvinė nuotrauka

  Jungtinė Karalystė atskleidė naujus "Skripalio bylos" duomenis

  © REUTERS / Peter Nicholls/File Photo
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (104)
  5220

  Anksčiau Britanijos aplinkos ministerija ir Vidaus reikalų ministerija paskelbė apie incidento vietos valymo darbų nutraukimą

  VILNIUS, balandžio 17 — Sputnik. Britanijos aplinkos ministerija teigė, kad buvusio GRU pulkininko Sergejaus Skripalio ir jo dukros Julijos apnuodijimui buvo panaudota "skysta medžiaga",  pranešė RIA Novosti su nuoroda į televizijos kanalą "Sky News".

  Anksčiau Britanijos aplinkos ministerija ir Vidaus reikalų ministerija paskelbė apie vietos, kur buvo rasta toksiškos medžiagos pėdsakų, valymo darbų nutraukimą. 

  Skripalio byla

  Kovo pradžioje Sergejus ir Julija Skripaliai Solsberyje buvo apnuodyti nervus paralyžuojančia medžiaga. Londonas kaltina Maskvą prisidėjimu prie incidento ir tvirtina, kad apnuodijimui buvo panaudota medžiaga "Novičiok", kuri tariamai buvo pagaminta TSRS. Tačiau Sovietų Sąjungoje nebuvo projekto su tokiu pavadinimu. Rusija neigia visus kaltinimus, pabrėždama, kad Britanija nepateikė jokių įrodymų. Be to, Rusija ne kartą siūlė Britanijai suteikti paramą, tiriant šią bylą.

  Baisiausios nuodingosios medžiagos >>

  Porton Dauno laboratorijos ekspertai nesugebėjo nustatyti medžiagos kilmės.

  Cheminio ginklo draudimo organizacija (OPCW) paviešino ataskaitą, iš kurios galima padaryti išvadą, kad buvęs GRU pulkininkas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija buvo apnuodyti "itin gryna" chemine medžiaga. Be to, OPCW ataskaitoje pabrėžiama, kad gauti duomenys "patvirtina Jungtinės Karalystės išvadas dėl toksiškos cheminės medžiagos rūšies".

  Tuo pačiu metu, Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad, remiantis Šveicarijos tyrimų centro, kuriame buvo analizuojami Cheminio ginklo draudimo organizacijos mėginiai iš Solsberio incidento vietos, duomenimis, Skripaliams apnuodyti buvo naudojama BZ medžiaga, kurią turėjo tik JAV ir Didžioji Britanija. Lavrovas ypač pabrėžė, kad Rusija ir TSRS neturėjo panašių cheminių junginių.

  Temos:
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (104)

  Dar šia tema

  Žiniasklaida: Trampas supyko dėl mažo ES išsiųstų Rusijos diplomatų skaičiaus
  Lavrovas teigia, kad Skripaliai buvo apnuodyti JAV ir Britanijoje gaminama medžiaga
  Tegai:
  "Skripalių byla", Jungtinė Karalystė

  Svarbiausios temos