06:09 2019 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1396
 • RUB75.9004
  Rytų Guta, archyvinė nuotrauka

  "Cheminės atakos" Dūmoje pastatymo dalyvis atskleidė filmavimo detales

  © Sputnik / Михаил Алаеддин
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (80)
  20140

  Anot vaiko, vos jis įėjo į ligoninę, jį pačiupo ir ėmė apipilti vandeniu, po to paguldė į lovą šalia kitų žmonių

  VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Sirijos berniukas Hasanas Diabas, kuris buvo pavaizduotas "Baltų šalmų" vaizdo įraše kaip cheminio išpuolio "auka" Dūmos mieste, papasakojo filmavimo detales, praneša RIA Novosti.

  Sirijos apšaudymas raketomis, 2018 metų balandžio 14 d., archyvinė nuotrauka
  Satellite Image ©DigitalGlobe/Handout via REUTERS ATTENTION EDITORS

  "Mes buvome rūsyje. Mama man pasakė, kad šiandien nieko nėra valgyti, valgysime tik rytoj. Mes išgirdome šaukimą gatvėje, šaukė — eikite į ligoninę. Mes pabėgome į ligoninę, ir kai tik aš įėjau, mane pačiupo ir ėmė apipilti vandeniu. Po to mus paguldė į lovą šalia kitų žmonių", — pareiškė berniukas televizijos kanalo "Rusija-24" eteryje.

  Televizijos kanalo karo korespondentas Jevgenijus Poddubnyj pabrėžė, kad berniukas neturėjo ko valgyti, o už filmavimą  jam buvo pasiūlyta ryžių, datulių ir sausainių.

  Sirijos vaiko žodžius patvirtino jo tėvas, kuris taip pat pareiškė, kad jokios cheminės atakos Dūmoje nebuvo. Berniuko tėvas pasakė, kad atvyko į ligoninę, kurioje buvo jo šeima, tačiau jokio cheminio ginklo nebuvo, o vaikas puikiai jautėsi.

  Situacija Dūmoje

  Anksčiau Vakarų šalys apkaltino Damaską cheminės atakos įvykdymu Sirijos Dūmos mieste, Rytų Gutoje. Maskva paneigė šią informaciją,  taip pat pareiškė, kad tokios informacijos skleidimas daromas tik su vienu tikslu — apsaugoti teroristus ir pateisinti galimus karinius išpuolius iš išorės.

  Sirija, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Михаил Алаеддин

  Rusija pareiškė, kad vaizdo įrašas apie pagalbos suteikimą "aukoms" Dūmoje yra inscenizacija. Rusijos atstovas Cheminio ginklo draudimo organizacijoje Aleksandras Šulginas pareiškė, kad Maskva šiuo klausimu turi "neginčytinus įrodymus".

  Balandžio 14 dieną JAV, Didžioji Britanija ir Prancūzija raketomis apšaudė Sirijos vyriausybės objektus, kurie, jų nuomone, yra naudojami cheminiams ginklams gaminti. Per mažiau nei dvi valandas jie paleido daugiau nei 100 raketų. Sirijos oro gynybos sistema sugebėjo numušti daugumą raketų.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šiuos išpuolius pavadino agresijos veiksmu prieš suverenią valstybę. Anksčiau nei vietiniai gyventojai, nei Rusijos karo ekspertai nepatvirtino cheminės atakos fakto. Be to, Federacijos Tarybos Tarptautinių reikalų komiteto pirmasis pirmininko pavaduotojas Vladimiras Džabarovas pabrėžė, kad karinė intervencija iš Vakarų įvyko Cheminio ginklo draudimo organizacijos, kuri turėjo tirti Rytų Gutoje įvykusio aplinkybes, vizito išvakarėse.

  Temos:
  Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (80)

  Dar šia tema

  Sirija vis dėlto įsileis tariamą cheminę ataką tiriančius ekspertus
  Žiniasklaida pranešė apie naują Sirijos aviacijos bazės "Šairat" apšaudymą raketomis
  JAV gyventojai surengė protesto akcijas prieš Sirijos apšaudymą
  Šveicarijoje smūgius prieš Siriją pavadino skubotais
  Tegai:
  "netikros naujienos", cheminė ataka, Sirija
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos