02:24 2020 Birželio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1116
 • RUB77.4378
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (110)
  48

  Pasak Aleksandro Šulgino, "Novičiok" tipo nervus paralyžuojančios medžiagos ne tik buvo gaminamos JAV, bet ir patentuojamos kaip cheminis ginklas, be to, tik prieš kelerius metus

  VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Nuodingosios medžiagos "Novičiok", kurių panaudojimu prieš Skripalių šeimą kaltinama Rusija, buvo gaminamos ir patentuojamos JAV kaip cheminis ginklas 2015 metais.

  Apie tai praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos nuolatinį atstovą Cheminio ginklo draudimo organizacijoje (OPCW) Aleksandrą Šulginą.

  Savo kalbos metu neeiliniame OPCW vykdomosios tarybos posėdyje, skirtame incidentui Solsberyje, Šulginas parodė JAV patentų ir prekių ženklų įstaigos (United States Patent and Trademark Office) 2015 metų gruodžio 1 dienos dokumentą.

  Pasak nuolatinio atstovo, JAV įstaiga kreipėsi į Rusijos instituciją, kuri "nagrinėja patentų klausimus, prašydama patikrinti JAV mokslininko T. Rubino išradimo patentabilumą".

  Šulginas pabrėžė, kad jo pateiktas dokumentas patvirtina, jog "Novičiok" tipo nervus paralyžuojančios medžiagos ne tik buvo gaminamos JAV, bet ir patentuojamos kaip cheminis ginklas, be to, tik prieš kelerius metus.

  Diplomatas teigė, kad Didžioji Britanija atsisako bendradarbiauti su Rusija "Skripalio byloje", taip pat į daugumą klausimų pateikia tik "grynai formalius atsakymus".

  Šulginas dar kartą paragino Londoną kartu tyrinėti įvykusį incidentą ir pabrėžė, kad Maskva nepripažins Didžiosios Britanijos ir tarptautinio tyrimo Solsberyje rezultatų, jei ten nebus įleisti Rusijos atstovai.

  Nuolatinio atstovo teigimu, Brexit fone Londonas galėjo turėti savo motyvą nunuodyti buvusį GRU pareigūną, britų šnipą Sergejų Skripalį ir jo dukrą Juliją.

  "Gal Teresos Mei Vyriausybei, nusilpnintai dėl sunkių aplinkybių, susijusių su Brexit, reikia, kad visuomenė susiburtų aplink šitą Vyriausybę. Gal Londonas yra suinteresuotas tuo, kad per šį įtemptą laikotarpį jis turėtų paramą ir solidarumą, pirmiausia iš kitų valstybių, ES narių, kad palengvintų Ūkanotojui Albionui išėjimą iš ES", — svarstė Šulginas spaudos konferencijoje po OPCW posėdžio.

  Skripalio byla

  Kovo pradžioje Sergejus ir Julija Skripaliai Solsberyje buvo apnuodyti nervus paralyžuojančia medžiaga. Londonas kaltina Maskvą prisidėjimu prie incidento ir tvirtina, kad apnuodijimui buvo panaudota medžiaga "Novičiok", kuri tariamai buvo pagaminta TSRS. Tačiau Sovietų Sąjungoje nebuvo projekto su tokiu pavadinimu. Rusija neigia visus kaltinimus, pabrėždama, kad Britanija nepateikė jokių įrodymų.

  Baisiausios nuodingosios medžiagos >>

  Tuo pačiu metu, Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad, remiantis Šveicarijos tyrimų centro, kuriame buvo analizuojami Cheminio ginklo draudimo organizacijos mėginiai iš Solsberio incidento vietos, duomenimis, Skripaliams apnuodyti buvo naudojama BZ medžiaga, kurią turėjo tik JAV ir Didžioji Britanija.

  Kas yra Sergejus Skripalis

  Rusijos kariuomenėje tarnybos metu, 1990-ųjų viduryje, Skripalį užverbavo britų žvalgybos tarnyba, jis perduodavo jai informaciją, tarp jų ir valstybines paslaptis. 

  2006 metais Maskvos apygardos karo teismas nuteisė jį 13 metų kalėti.

  Skripalis atsidūrė Didžiojoje Britanijoje po to, kai kartu su dviem nuteistaisiais už šnipinėjimą buvo iškeisti į dešimt JAV sulaikytų žmonių.

  Kovo 4-ąją buvęs Vyriausiosios žvalgybos valdybos (GRU) pareigūnas pulkininkas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija buvo rasti be sąmonės prie prekybos centro Solsberyje.

  Temos:
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (110)

  Dar šia tema

  Lavrovas teigia, kad Skripaliai buvo apnuodyti JAV ir Britanijoje gaminama medžiaga
  Rusijos ambasada Londone pateikė "Skripalio bylos" ataskaitą
  "Novičiok" "kūrėjas": Skripalius apnuodyti šia medžiaga galėjo tik idiotas
  Tegai:
  "Novičiok", Cheminio ginklo uždraudimo organizacija (OPCW), Rusija, JAV

  Svarbiausios temos