07:31 2019 Gegužės 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1172
 • RUB72.1926
  Pentagonas, archyvinė nuotrauka

  Amerika sukurs viršgarsinę raketą už 1 mlrd JAV dolerių

  CC BY-SA 2.0 / flickr / David B. Gleason
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  5402

  Kovo pradžioje Putinas papasakojo apie Rusijos sparnuotąsias raketas su branduoline galvute, aviacijos raketų kompleksą "Kinžal"

  VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. JAV gynybos ministerija sudarė su kompanija "Lockheed Martin" viršgarsinės sparnuotosios raketos sukūrimo sutartį, praneša "Defence News".

  Pranešama, kad kalba eina apie raketos, kuria bus aprūpinti JAV karinių oro pajėgų lėktuvai, kūrimą.

  Leidinio duomenimis, Pentagonas yra pasirengęs skirti kompanijai 928 mln. JAV dolerių. Tuo pačiu metu sutarties sąlygos neskelbiamos. Anot karinio departamento atstovės En Stefanek, projektas yra viena iš dviejų Pentagono priemonių, kuriant viršgarsinį ginklą. Kita programa yra bendras JAV karinių oro pajėgų ir Gynybos ministerijos Perspektyvių mokslinių tyrimų projektų valdybos projektas, pagal kurį iki 2023 metų turėtų būti sukurtas viršgarsinio ginklo prototipas.

  Kovo 1-ąją Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, sakydamas metinę kalbą Parlamento aukštuosiuose rūmuose, užsiminė apie naujausią strateginį apsiginklavimą, kurį jau turi Rusijos kariuomenė. Putinas pristatė naujausius ginklus, kurie neturi analogų visame pasaulyje. Kalba ėjo apie raketų kompleksą "Sarmat", povandeninius dronus, sparnuotąsias raketas su branduoline galvute, aviacijos raketų kompleksą "Kinžal" ir lazerinius ginklus. Be to,  Rusijos prezidentas pristatė vaizdo įrašą apie tai, kaip naudojamas strateginės paskirties raketų kompleksas "Avangard", kuris, anot Putino, tarsi "ugnies kamuolys" gali sunaikinti taikinius iš kosmoso. 

  Dar šia tema

  JAV branduolinės doktrinos grėsmė: Rusija gali nusitaikyti į Baltijos šalis
  RT paskelbė vaizdo įrašą apie naujausius Rusijos ginklus
  Rusijoje prasidėjo raketų komplekso "Avangard" serijinė gamyba
  Pentagonas: Rusija neleidžia JAV dominuoti
  Tegai:
  hipergarsinė raketa, JAV

  Svarbiausios temos