00:40 2020 Birželio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1116
 • RUB77.4378
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (110)
  47

  Kaip rašo laikraštis, šis asmuo naudojo išgalvotą Michailo Savickio vardą ir jau išvyko iš Didžiosios Britanijos

  VILNIUS, balandžio 22 — Sputnik. Buvęs Federalinės saugumo tarnybos pareigūnas slapyvardžiu "Gordonas", galėjo prisidėti prie buvusio rusų dvigubo agento Sergejaus Skripalio ir jo dukros Julijos apnuodijimo, paskelbė laikraštis "Daily Mirror" su nuoroda į šaltinius.

  Laikraštis pranešė, kad 54 metų buvęs Federalinės saugumo tarnybos (FSB) pareigūnas naudojo išgalvotą Michailo Savickio vardą ir turėjo dar du pseudonimus. Policija mano, kad šis asmuo jau išvyko iš Didžiosios Britanijos. Teisėsaugos pareigūnai tvirtina, kad prie Skripalių apnuodijimo prisidėjo šeši žmonės.

  "Daily Mirror" duomenimis, slapyvardį "Gordonas" britų tyrėjai išaiškino po penkias valandas trukusios pabėgėlio FSB darbuotojo Boriso Karpičkovo apklausos.

  Išvakarėse britų laikraštis "The Daily Telegraph" pranešė, kad Britanijos pareigūnai išaiškino pagrindinius įtariamuosius dėl Skripalių apnuodijimo. Kaip rašo laikraštis, britų valdžia mano, kad pasikėsinimą vykdė, "Rusijos vyriausybės kontroliuojama grupuotė".

  Kovo pradžioje Sergejus ir Julija Skripaliai Solsberyje buvo apnuodyti nervus paralyžuojančia medžiaga. Londonas kaltina Maskvą prisidėjimu prie incidento ir tvirtina, kad apnuodijimui buvo panaudota medžiaga "Novičiok", kuri tariamai buvo pagaminta TSRS. Tačiau Sovietų Sąjungoje nebuvo projekto su tokiu pavadinimu. Rusija neigia visus kaltinimus, pabrėždama, kad Britanija nepateikė jokių įrodymų.

  Temos:
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (110)

  Dar šia tema

  Jungtinė Karalystė atskleidė naujus "Skripalio bylos" duomenis
  G7 šalys paragino Rusiją "skubiai atsakyti" į klausimus "Skripalio byloje"
  Lavrovas teigia, kad Skripaliai buvo apnuodyti JAV ir Britanijoje gaminama medžiaga
  Tegai:
  Daily Mirror, Sergejus Skripalis, Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos