19:02 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  60

  Antonijus Gutjeresas mano, kad JTO Saugumo Taryba nesugeba išspręsti Sirijos konflikto; reikalingos institucijos reformos, kad jos veikla taptų efektyvesnė

  VILNIUS, balandžio 23 — Sputnik. JTO generalinis sekretorius Antonijus Gutjeresas pareiškė, kad grįžo Šaltasis karas bei Saugumo Taryba nesusitvarko su savo uždaviniais. Apie tai jis sakė interviu Švedijos TV kanalui "SVT".

  Gutjeresas įsitikinęs, kad "Šaltasis karas sugrįžo". Tuo pačiu metu generalinis sekretorius pabrėžė, kad dabar, priešingai nei TSRS laikais, tarptautinėje arenoje veikia daug aktyvių valstybių.

  "Dabar Rusija ir TSRS nekontroliuoja visų, kaip tai buvo anksčiau. Daug aktyvių valstybių yra Artimųjų Rytų regione: Turkija, Iranas, Saudo Arabija ir kitos. Nėra dviejų homogeninių kontroliuojamų blokų", — pareiškė Gutjeresas.

  Be to, generalinis sekretorius paskelbė apie struktūrines problemas JT Saugumo Taryboje. Jis teigia, kad Saugumo Tarybos veikla ne atspindi dabartinį pasaulio įvaizdį, o atstovauja jėgų išdėstymui "kaip po Antrojo pasaulinio karo". Be to, Gutjeresas mano, kad "naivu tikėti", jog JT gali išspręsti visas problemas Sirijoje. Neįmanoma išspręsti Sirijos konflikto, nes Saugumo Tarybos nariai nesugeba išlaikyti pusiausvyros santykiuose.

  Generalinis sekretorius pabrėžė, kad Saugumo taryba nebegalės išspręsti užduočių, kurios jai buvo pavestos, nepakeitus jos darbo. Be to, anot Gutjereso, būtina įveikti įtampą tarp Rusijos ir Vakarų, kuri pasiekė viršūnę.

  Anksčiau Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas taip pat pareiškė, kad reikia visiškos JT reformos. Tokius pokyčius turėtų paremti dauguma tarptautinės bendruomenės dalyvių.

  Dar šia tema

  Lavrovas: Putinas ir Trampas neleis karinės konfrontacijos tarp Rusijos ir JAV
  JAV įvertino antirusiškų sankcijų poveikį
  Putinas: JAV atakavo Siriją, pažeisdamos tarptautinę teisę
  Tegai:
  šaltasis karas, Jungtinių Tautų organizacija (JTO), Antonio Guterresas

  Svarbiausios temos