17:55 2020 Birželio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1194
 • RUB77.0055
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (110)
  73

  Rusijos URM atstovė pasipiktino dėl to, kad visiškai skiriasi Cheminio ginklo draudimo organizacijos vadovo ir sekretoriato pranešimai apie incidentą Solsberyje

  VILNIUS, gegužės 7 — Sputnik. Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pavadino situaciją  Solsberyje, kur buvo nunuodyti Britanijos šnipas Sergejus Skripalis ir jo dukra, "britų bruzdesiu" ir apibūdino ją kaip "neapsakomą gėdą".

  Sergejus Lavrovas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Рамиль Ситдиков

  "Praėjusią savaitę žiniasklaidoje anglų kalba bent du kartus ("Financial Times", "New York Times") buvo cituojamas Cheminio ginklo draudimo organizacijos (OPCW) vadovas Ahmet Üzümcü (Achmedas Uziumdžiu), kuris pareiškė, kad prieš Skripalius buvo panaudota nuo 50 iki 100 gramų "Novičiok". Pasak ekspertų, tokio cheminių nuodingųjų medžiagių kiekio yra pakankamai, kad nunuodyti visus įvykio vietai artimiausių kvartalų gyventojus, o ne tik du žmones", — parašė Zacharova rašė savo Facebook paskyroje.

  Tuo pačiu metu, pabrėžė ji, prieš tai buvo pranešta, kad OPCW specialistų vietose atlikta mėginių analizė parodė, jog aptikta cheminė medžiaga labai atspari atmosferos poveikiui. Taigi, pabrėžė diplomatė, "išsisklaidyti jis taip paprastai ir greitai negalėjo".

  "O štai penktadienį ta pati Cheminio ginklo draudimo organizacija paviešino pranešimą spaudai, kuriame teigiama, kad OPCW negali nustatyti medžiagos, kuria buvo nužudyti buvęs GRU pulkininkas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija, kiekio. Tokiu būdu sekretoriatas paneigė savo vadovo pareiškimus", — tęsė Zacharova.

  "Aš turiu klausimą: taigi, kas sakė tiesą? OPCW generalinis direktorius arba į OPCW sekretoriatas? Kokia neapsakoma gėda visas šitas bruzdesys Solsberyje", — pridūrė ji.

  Incidentas Solsberyje

  Kovo 4 dieną buvęs Didžiosios Britanijos dvigubas šnipas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija buvo aptikti be sąmonės Solsberyje. Jie buvo apnuodyti nežinoma chemine medžiaga. Britanijos valdžia tvirtina, kad ją pagamino Rusija. Tačiau vėliau cheminės laboratorijos Porton Down ekspertai pranešė, kad nesugebėjo nustatyti, kur iš tikrųjų buvo pagaminti nuodai.

  Londonas apkaltino Maskvą, nepateikęs jokių įrodymų, patvirtinančių šią versiją. Be to, JK atmetė Rusijos iniciatyvą surengti bendrą incidento tyrimą.

  Cheminio ginklo draudimo organizacija atliko nuosavą tyrimą ir patvirtino "Didžiosios Britanijos" išvadas.

  Lavrovas teigia, kad pasak Šveicarijos tyrimų centro, kuriame buvo analizuojami Cheminio ginklo draudimo organizacijos mėginiai iš Solsberio incidento vietos, BZ medžiaga buvo naudojama Skripalių apnuodijimui, o šią medžiagą turėjo tik JAV ir Didžiojoji Britanija. Anot Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, tokios medžiagos negamino nei Rusija, nei TSRS.

  Temos:
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (110)

  Dar šia tema

  Daily Mirror: prie Skripalio apnuodijimo prisidėjo buvęs FSB pareigūnas
  Jungtinė Karalystė atskleidė naujus "Skripalio bylos" duomenis
  Tegai:
  Sergejus Skripalis, Marija Zacharova, Rusija

  Svarbiausios temos