08:26 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB87.1809
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (110)
  33

  Tai bus pirmasis Endriu Parkerio viešas pasirodymas po buvusio GRU pulkininko, britų šnipo Sergejaus Skripalio ir jo dukros Julijos apnuodijimo Solsberyje

  VILNIUS, gegužės 14 — Sputnik. Didžiosios Britanijos kontržvalgybos agentūros "MI5" vadovas Endriu Parkeris ketina grasinti Rusijai "izoliacija" savo kalboje prieš kolegas iš Europos Berlyne, praneša agentūra "Bloomberg" su nuoroda į pasirodymo projektą.

  Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Валерий Мельников

  Kaip rašo "Bloomberg", tai bus pirmasis Parkerio viešas pasirodymas po buvusio GRU pulkininko, britų šnipo Sergejaus Skripalio ir jo dukros Julijos apnuodijimo Solsberyje. Agentūros duomenimis, "MI5" vadovas pavadins incidentą "tyčiniu ir tikslingu aktu", kuris gresia Rusijai tuo, kad ji taps "dar labiau izoliuota" tarptautinėje arenoje.

  Be to, Parkeris ketina kaltinti Rusijos valdžios institucijas "grubiu tarptautinės teisės pažeidimu". Taip pat Britų kontržvalgybos vadovas planuoja pareikšti apie "beprecedentį dezinformacijos iš Rusijos lygį", įvykusį po Skripalių apnuodijimo, o taip pat apie būtinybę "nušviesti rūką iš melo, pusiau tiesos ir apgalvoto iškraipymo, kuris atsiranda iš Rusijos propagandos mašinos".

  Po Skripalių apnuodijimo kovo pradžioje, kaip teigia britai, nervus paralyžuojančia medžiaga, kilo didelis tarptautinis skandalas. Londonas kaltina Maskvą prisidėjus prie įvykio, tačiau per visą laiką, kuris praėjo nuo incidento, nepateikė jokių įrodymų. Rusija atmeta visus kaltinimus ir pabrėžia, kad Britanijos valdžios institucijos kategoriškai atsisako bendradarbiauti atliekant tyrimą.

  Temos:
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (110)

  Dar šia tema

  Maskva nepatenkinta Londono atsakymais dėl "Skripalio bylos"
  Daily Mirror: prie Skripalio apnuodijimo prisidėjo buvęs FSB pareigūnas
  Rytų Gutoje aptiktos dūmadėžės iš Solsberio
  Rusijos atstovas Cheminio ginklo draudimo organizacijoje: JAV turi "Novičiok" patentą
  Tegai:
  žvalgyba, Andrew Parkeris, Sergejus Skripalis, Didžioji Britanija, Rusija

  Svarbiausios temos