22:19 2020 Vasario 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0964
 • RUB72.1052
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Rusijos tiltas į Krymą (46)
  128

  Ukrainos ministras apskaičiavo, kiek pinigų praras Ukraina dėl atidaryto Krymo tilto

  VILNIUS, gegužės 16 — Sputnik. Ukrainos infrastruktūros ministerijos vadovas Vladimiras Omelianas įvertino Ukrainos nuostolius nuo Krymo tilto statybos ir eksploatacijos beveik 20 milijonų JAV dolerių per metus. Apie tai rašo "NEWSONE".

  "Mes apytikriai apskaičiuojame pusės milijardų grivinų per metus nuostolius — tai yra tiesioginiai nuostoliai dėl to, kad sumažėjo laivų tonažas mūsų Azovo jūros uostuse", — pareiškė ministras.

  Jis taip pat pridūrė, kad Ukrainos netiesioginiai nuostoliai dėl Krymo tilto skaičiuojami milijardais, nes, anot jo, "kiekvieną sekundę Kerčės sąsiauriui gresia uždarymas". Be to, Omelianas sakė, kad "Rusijai bus pateiktos visos sąskaitos".

  Vladimiras Putinas atidarė automobilių eismui skirta Krymo tilto dalį, nuotrauka iš įvykio vietos
  © Sputnik / Алексей Дружинин

  Tiltas per Kerčės sąsiaurį, kuris sujungė Krymą ir Krasnodaro kraštą, tapo ilgiausiu Rusijoje — jo ilgis 19 kilometrų. Anksčiau buvo teigiama, kad transporto eismas tiltu prasidės 2018 metų gruodžio mėnesį. Per tiltą kasdien gali pervažiuoti iki 40 tūkstančių automobilių ir dešimtys traukinių.

  Šiandien Krymo tilto automobilių kelio dalyje paleistas eismas abiem kryptimis. Nuo trečiadienio tilto važiuojamąja dalimi gali važiuoti lengvasis transportas ir keleiviniai autobusai dviem eismo juostomis į abi puses.

  Gegužės 15 dieną Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas atidarė automobilių tilto dalį, pervažiavęs per tiltą, vairuodamas "KAMAZ" automobilių kolonos priešakyje.

  Temos:
  Rusijos tiltas į Krymą (46)

  Dar šia tema

  Ukraina pasiūlė nacionalizuoti Rusijos bendrovių turtą
  Ukrainoje sukurta "Krymo patrulių policija"
  Ukrainos žurnalistas padėkojo Rusijai už Krymo tilto statybą
  Kijevas pareiškė, kad reikia "išsaugoti Rusijos priklausomybę nuo Ukrainos"
  Tegai:
  tiltas, Krymo tiltas, Krymas, Ukraina, Rusija

  Svarbiausios temos