00:43 2020 Rugpjūčio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1771
 • RUB86.3013
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Situacija su "RIA Novosti Ukraina" (62)
  44

  Žurnalisto advokatas pareiškė, kad gynyba ketina apskųsti teismo sprendimą

  VILNIUS, gegužės 17 — Sputnik. Chersono miesto teismas nusprendė areštuoti 60 dienų portalo RIA Novosti Ukraina vadovą Kirilą Višinskį, praneša RIA Novosti.

  Tokios sulaikymo priemonės reikalavo prokuratūra. Žurnalistas advokatas Andrejus Domanskis sakė, kad gynyba ketina apskųsti Višinskio areštą.

  Višinskis įtariamas valstybės išdavyste. Prokurorai reikalavo, kad žurnalistas būtų sulaikytas 60 dienų, be galimybės sumokėti užstatą. Gynyba paprašė paskirti Višinskiui prevencinę priemonę, nesusijusią su areštu.

  Pats žurnalistas taip pat pasirodė teisme. Jo nuomone, tyrimo eiga rodo, kad visi Ukrainos teisėsaugos pareigūnų veiksmai buvo nustatyti iš anksto. Višinskio teigimu, kratų metu jo bute pareigūnai jau buvo surengę spaudos konferenciją. Be to, žurnalistas tvirtino, kad SBU pareigūnai siuntė nuotraukas iš jo buto vietos žiniasklaidai.

  Antradienį Kijeve Ukrainos saugumo tarnybos pareigūnai įsilaužė į RIA Novosti Ukraina biurą. Taip pat Kijeve, netoli savo namų, buvo sulaikytas RIA Novosti Ukraina vadovas Kirilas Višinskis, įtariamas valstybės išdavyste. Vėliau vyras buso nuvežtas į Chersoną, kur yra "Krymo Autonominės respublikos" prokuratūros skyrius, kuris ir tiria Višinskio bylą.

  Be to, Ukrainos saugumo tarnyba surengė kratas RIA Novosti korespondentės Liudmilos Lysenko ir RIA Novosti Ukrainoje vadovo Andrejaus Borodino butuose. Lysenko ir Borodinas buvo iškviesti apklausai, tačiau nesulaikyti ir jiems nepareikšti kaltinimai.

  Televizijos kanalo "RT" ir MIA "Rossija segodnia" vyriausioji redaktorė Margarita Simonian pažadėjo iki paskutiniųjų kovoti už žurnalistą.

  Be to, ketvirtadienį paaiškėjo, kad situacija, susijusi su RIA Novosti kratomis Kijeve ir žurnalistų sulaikymu yra nagrinėjama JT stebėjimo misijos žmogaus teisių srityje Ukrainoje. JT misijos atstovai įvertinimus pateiks birželio mėnesį.

  Temos:
  Situacija su "RIA Novosti Ukraina" (62)

  Dar šia tema

  "RIA Novosti" darbuotojai pateko į biurą po SBU kratų
  MIA "Rossija segodnia" pradėjo "RIA Novosti Ukraina" vadovo palaikymo akciją
  Rusijos ambasada išsiuntė Kijevui notą dėl incidento su "RIA Novosti Ukraina"
  Tegai:
  areštas, Kirilas Višinskis, Ukraina

  Svarbiausios temos