05:17 2019 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1396
 • RUB75.9004
  Krymas, archyvinė nuotrauka

  Ukrainoje išplatinti kalendoriai, kuriuose Krymas vaizduojamas kaip Rusijos dalis

  CC0 / pixabay
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  4010

  Ukrainos saugumo tarnyba sustabdė produkcijos platinimą ir iškėlė baudžiamąją bylą pagal straipsnį dėl įsikišimo į teritorinį vientisumą ir neliečiamybę

  VILNIUS, gegužės 18 — Sputnik. Ukrainoje Pasaulio futbolo čempionato Rusijoje proga išleisti kalendoriai, kuriuose pusiasalis Krymas yra Rusijos teritorijos dalis, praneša RIA Novosti su nuoroda į Ukrainos saugumo tarnybą (SBU).

  Pasak SBU atstovų, visi suvenyriniai gaminiai buvo konfiskuoti. Be to, SBU pradėjo baudžiamąją bylą pagal straipsnį dėl įsikišimo į teritorinį vientisumą ir neliečiamumą.

  Pranešama, kad teisėsaugos pareigūnai nustatė vienoje iš Ukrainos privačių spaustuvių kalendorių gamybą su "klaidingu" Krymo vaizdavimu. Šalies teritorijoje šie kalendoriai turėjo būti parduodami 2018 metų Pasaulio futbolo čempionato metu.

  Metų pradžioje Čekijos Respublikos Švietimo ministerija konfiskavo mokyklų atlasus, kuriuose Krymas buvo priskirtas Rusijos teritorijai. Leidimas platinti tokius atlasus buvo gautas dar 2017 metų vasarą.

  Krymas ir Sevastopolis tapo Rusijos regionais po 2014 metų kovo mėnesio referendumo. Prijungimą prie Rusijos teritorijos palaikė 96,77% ir 95,6% Sevastopolio gyventojų.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad Krymo gyventojai nubalsavo už prijungimą prie Rusijos teritorijos demokratiškai, atsižvelgdami į tarptautinę teisę ir Jungtinių Tautų Organizacijos įstatus. Tačiau Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija. Rusijos prezidento teigimu, Krymo klausimas "uždarytas visiems laikams".

  Dar šia tema

  Rusija sureagavo į raginimus susprogdinti Krymo tiltą
  "Google Maps" savo žemėlapiuose nenurodė Krymo tilto
  Linkevičius pakomentavo Krymo tilto atidarymą
  Ukraina pažadėjo "išrašyti sąskaitą" Rusijai už nuostolius dėl Krymo tilto
  Ukrainoje sukurta "Krymo patrulių policija"
  Rusija iškėlė bylą prieš 15 nepripažinusių Krymo prijungimo Ukrainos teisėjų
  Tegai:
  kalendorius, Ukrainos saugumo tarnyba (SBU), Krymas, Ukraina
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos