13:00 2020 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1852
 • RUB91.4095
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Situacija su "RIA Novosti Ukraina" (62)
  46

  Akcijoje dalyvavo MIA "Rossija segodnia" ir "RT" televizijos kanalo yriausioji redaktorė Margarita Simonian ir agentūros generalinis direktorius Dmitrijus Kiseliovas

  VILNIUS, gegužės 18 — Sputnik. Maskvoje prie Ukrainos ambasados vyko "RIA Novosti" ir "RIA Novosti Ukraina" žurnalistų, kuriuos neteisėtai sulaikė Ukrainos spesialiosios pajėgos, palaikymo akcija pranešė "RIA Novosti".

  Акция в поддержку журналиста К. Вышинского
  © Sputnik / Евгений Биятов
  Višinskio palaikymo akcija

  Akcijoje dalyvavo MIA "Rossija Segodnia", „RT" televizijos kanalo vyriausioji redaktorė Margarita Simonian ir agentūros generalinis direktorius Dmitrijus Kiseliovas.

  Kiselevas pabrėžė, kad akcijos, remiančios "RIA Novosti Ukraina" vadovą, gali tapti reguliarios. Jis teigia, kad dabar Višinskio išlaisvinimui "visos priemonės yra geros".

  Акция в поддержку журналиста К. Вышинского
  © Sputnik / Антон Денисов
  Višinskio palaikymo akcija

  Pasak Simonian, Ukrainoje bet kuris asmuo yra rizikos zonoje, o situacija blogėja, artėjant rinkimams.

  Antradienį Kijeve Ukrainos saugumo tarnybos pareigūnai įsilaužė į RIA Novosti Ukraina biurą. Taip pat Kijeve, netoli savo namų, buvo sulaikytas RIA Novosti Ukraina vadovas Kirilas Višinskis, įtariamas valstybės išdavyste. Vėliau vyras buso nuvežtas į Chersoną, kur yra "Krymo Autonominės respublikos" prokuratūros skyrius, kuris ir tiria Višinskio bylą.

  Акция в поддержку журналиста К. Вышинского
  © Sputnik / Антон Денисов
  Višinskio palaikymo akcija

  Be to, Ukrainos saugumo tarnyba surengė kratas RIA Novosti korespondentės Liudmilos Lysenko ir RIA Novosti Ukrainoje vadovo Andrejaus Borodino butuose. Lysenko ir Borodinas buvo iškviesti apklausai, tačiau nesulaikyti ir jiems nepareikšti kaltinimai.

  Televizijos kanalo "RT" ir MIA "Rossija segodnia" vyriausioji redaktorė Margarita Simonian pažadėjo iki paskutiniųjų kovoti už žurnalistą.

  Be to, ketvirtadienį paaiškėjo, kad situacija, susijusi su RIA Novosti kratomis Kijeve ir žurnalistų sulaikymu yra nagrinėjama JT stebėjimo misijos žmogaus teisių srityje Ukrainoje. JT misijos atstovai įvertinimus pateiks birželio mėnesį.

  Temos:
  Situacija su "RIA Novosti Ukraina" (62)

  Dar šia tema

  Pradėtas tyrimas dėl neteisėto Višinskio sulaikymo
  "RIA Novosti" darbuotojai pateko į biurą po SBU kratų
  MIA "Rossija segodnia" pradėjo "RIA Novosti Ukraina" vadovo palaikymo akciją
  Rusijos ambasada išsiuntė Kijevui notą dėl incidento su "RIA Novosti Ukraina"
  Tegai:
  sulaikymas, televizijos kanalas "RT", RIA Novosti Ukraina, Rusija

  Svarbiausios temos