07:46 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0818
 • RUB70.6675
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Rusijos tiltas į Krymą (46)
  185

  Pasak Ukrainos lyderio, Kijevo valdžios institucijos ketina naudoti tiltą po Krymo sugrąžinimo

  VILNIUS, gegužės 19 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Petro Porošenko sakė, kad Kijevo valdžios institucijos naudos tiltą per Kerčės sąsiaurį susisiekti su Kubane, kai joms pavyks atgauti valdžią Kryme, rašoma prezidento tinklalapyje.

  Savo kalboje, kuri buvo skirta Krymo totorių žmonėms, Porošenko sakė, kad Rusija turėtų atsakyti "už neteisėtą tilto statybą ir kitus nusikaltimus".

  "Ukraina, sugrąžindama savo suverenitetą Kryme, naudos jį susisiekimui su Kubane, kur, beje, gyvena ir daug ukrainiečių. Ir su kita Rusija — ne agresore", — teigė Ukrainos lyderis.

  Pasak Porošenko, Rusijos piliečiams bus reikalingas tiltas "kaip atsitraukimo kelias".

  Dūmos Tarptautinių reikalų komiteto narys Antonas Morozovas pakomentavo Ukrainos vadovo pareiškimą. Pasak jo, Krymo tilto paleidimas "pagaliau išsprendžia klausimą, kas valdo Krymą", praneša RT.

  Krymas ir Sevastopolis tapo Rusijos regionais po 2014 metų kovo mėnesio referendumo. Prijungimą prie Rusijos teritorijos palaikė 96,77% ir 95,6% Sevastopolio gyventojų.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad Krymo gyventojai nubalsavo už prijungimą prie Rusijos teritorijos demokratiškai, atsižvelgdami į tarptautinę teisę ir Jungtinių Tautų Organizacijos įstatus. Tačiau Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija. Rusijos prezidento teigimu, Krymo klausimas "uždarytas visiems laikams".

  Krymo tiltas per Kerčės sąsiaurį buvo atidarytas antradienį. Atidarymo ceremonijoje dalyvavo Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas. Trečiadienį buvo pradėtas automobilių eismas tiltu.

  © Sputnik .
  Putinas dalyvauja Krymo tilto atidarymo ceremonijoje

  Tiltas per Kerčės sąsiaurį, kuris sujungė Krymą ir Krasnodaro kraštą, tapo ilgiausiu Rusijoje — jo ilgis 19 kilometrų. Per tiltą kasdien gali pervažiuoti iki 40 tūkstančių automobilių, o vėliau ir dešimtys traukinių.

  Temos:
  Rusijos tiltas į Krymą (46)

  Dar šia tema

  Ukrainoje išplatinti kalendoriai, kuriuose Krymas vaizduojamas kaip Rusijos dalis
  Krymo tiltą susprogdinti raginęs žurnalistas atsakė į Rusijos kritiką
  Linkevičius pakomentavo Krymo tilto atidarymą
  Ukraina pažadėjo "išrašyti sąskaitą" Rusijai už nuostolius dėl Krymo tilto
  Paleistas eismas Krymo tiltu: pervažiavo pirmas tūkstantis automobilių ir motociklų
  Tegai:
  Krymo tiltas, Petro Porošenka, Krymas, Ukraina, Rusija

  Svarbiausios temos