12:33 2020 Liepos 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (265)
  54

  Sankcijos daugiausia daro žalą Europos ir Vokietijos įmonėms, teigia Vokietijos parlamentarė Sahra Wagenknecht

  VILNIUS, gegužės 20 — Sputnik. Suartėjimas su Rusija yra Europos interesų srityje, nes tai leis užtikrinti saugumą ir pasiekti nusiginklavimą, pareiškė interviu "Neue Osnabrücker Zeitung" Bundestago kairiosios partijos frakcijos parlamentarė Sahra Wagenknecht.

  Politikė paragino nutraukti "ledyninį laikotarpį santykiuose su Maskva".  

  "Sankcijos daugiausia daro žalą Europos ir Vokietijos įmonėms. Todėl mūsų interesas yra jas atšaukti", — sakė ji.

  Tuo pat metu Wagenknecht pabrėžė, kad Vokietija turėtų ir toliau kritikuoti Krymo įstojimą į Rusiją ir Maskvos veiksmus Sirijoje.

  "Tačiau jeigu kritika skamba iš tų, kurie vykdo karus, pažeidžiančius tarptautinę teisę, lūpų, tai skamba labai veidmainiškai", — sakė kairiųjų lyderė.

  Kaip teigė politikė, JAV panaudojo penkis milijardus dolerių, kad nuverstų Ukrainos valdžią.

  "Tuo pačiu metu šalis iki šiol ketina prisijungti prie NATO. Visi žinojo, kad Rusija nelauks, kol karinė bazė Kryme atsidurs NATO teritorijoje", — sakė Wagenknecht.

  Be to, Wagenknecht sukritikavo Bundesvero išlaidų padidėjimą didžiausiu tempu nuo Šaltojo karo laikotarpio. Anot jos, išlaidų padidinimas Vokietijos kariuomenei nėra susijęs su Tėvynės apsauga, bet su būtinybe vykdyti operacijas užsienyje.

  "Mes sukeliame jai (Vokietijai — Sputnik) pavojų, kai dalyvaujame karuose dėl naftos ir dujų, kurie prieštarauja tarptautinės teisės normoms", — pabrėžė Wagenkneht.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį vedė derybas su Vokietijos kanclere Angela Merkel Sočyje. Pasak Rusijos prezidento, pokalbis su Merkel buvo prasmingas ir savalaikis. Savo ruožtu Vokietijos kanclerė pareiškė, kad palaikyti gerus santykius su Rusija yra Vokietijos strateginių interesų dalis.

  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (265)

  Dar šia tema

  Rusijos Valstybės Dūma: antirusiškos sankcijos kenkia tik Europai
  JAV įvertino antirusiškų sankcijų poveikį
  Sankcijos Rusijai neigiamai paveikė Estijos ledo navigaciją
  Tegai:
  sankcijos prieš Rusiją, Europa, Vokietija, Rusija

  Svarbiausios temos