17:56 2020 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB73.6096
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuva — NATO dalis (177)
  99

  Buvęs NATO karininkas tikina, kad tikrai niekas nesiekia kariauti su Ruisja, tačiau pabrėžia, kad negalim anuvertinti Aljanso pajėgumų

  VILNIUS, gegužės 22 — Sputnik. Nė vienas Šiaurės Atlanto generolas nesvajoja, atsibudęs iš ryto, pradėti kariauti su Rusija. Apie tai interviu Lenkijos portalui "Onet" pareiškė buvės NATO vyriausiasis vadas Europoje Filipas Bridlavas.

  Rusijos kariuomenė labai greitai mokosi iš savo klaidų, sakė jis, pabrėždamas, kad Maskva išsiuntė visoms Europos sostinėms "aiškų signalą": "Mūsų raketos iš Kaspijos jūros pasiekia Siriją, jei prireiks, jos pasieks ir jus".

  Didžiausiu NATO iššūkiu, pasak Bridlavo, taps įvairių šalių gynybos programų integravimas. Jis pabrėžė, kad ne taip seniai Aljanso nariai galėjo reaguoti į iššūkius per 30-40 dienų, o dabar šis terminas sutrumpėjo iki penkių dienų.

  Amerikos atstovas taip pat paneigė nuomonę, kad NATO atsilieka nuo Rusijos "dviem žingsniais".

  "Jei pažvelgsime į Maskvą, pamatysime kelių ir geležinkelių sistemą, dėl kurios transportavimas atliekamas greitai. Taip pat yra ir su jėgų koncentracija. Taip, Rusija sugeba greitai suskirstyti savo kariuomenę. Bet aš nemanau, kad jų sąveika, gebėjimai, pratimai ir panašiai pranoksta Aljansą", — pabrėžė karininkas.

  Anksčiau Bridlavas teigė, kad JAV domėjosi "platesnėmis" derybomis su Rusija, tačiau negalėjo jų vykdyti dėl Maskvos politikos.

  Temos:
  Lietuva — NATO dalis (177)

  Dar šia tema

  JAV jūrų pėstininkai pripažino savo pažeidžiamumą prieš Rusiją
  JAV įvertino Rusijos branduolinio smūgio padarinius
  Žiniasklaida papasakojo apie Rusijos "Paskutinio teismo" ginklo galią
  Tegai:
  karas, NATO, Rusija

  Svarbiausios temos