02:02 2020 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  48

  JAV kareivių ir karinės įrangos perkėlimas laikomas didelio masto pratybomis, skirtomis išmokti kariuomenės judėjimą visoje Europoje galimo karinio konflikto atveju

  VILNIUS, gegužės 24 — Sputnik. Jungtinės Amerikos Valstijos pradeda perkelti kariuomenę iš Belgijos į Rytų Europą, atliekant karinę operaciją "Atlantic Resolve", pranešė portalas "Defense News" su nuoroda į JAV kariuomenės atstovus Europoje.

  Kaip jau minėta, perkėlimas yra laikomas didelio masto pratybomis, skirtomis treniruotis kariuomenės judėjimą visoje Europos teritorijoje galimo karinio konflikto atveju.

  Iš viso perkeliami apie 3,3 tūkst. personalo ir 650 karinės įrangos, įskaitant 87 tankus "M-1 Abramso" ir 18 savaeigių artilerijos įrenginių "MU-109 Paladin".

  Visa įranga skirta Baltijos šalims, taip pat Lenkijai, Rumunijai, Bulgarijai ir Vengrijai.

  Pranešama, kad dalis kariuomenės bus gabenama geležinkeliu ir greitkeliais, taip pat naudojant vandens transportą, kuris anksčiau nebuvo naudojamas šiuo tikslu.

  Vėliau ši pajėgų grupė dalyvaus didelėse karinėse pratybose "Saber Strike", kurios vyks birželio 3-5 dienomis Lenkijoje ir Baltijos valstybėse, ir kuriose dalyvaus 18 000 karių iš NATO šalių.

  Lietuvoje nuo 2017 metų vasario dislokuota NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė, siekiant stiprinti atgrasymą ir kolektyvinę gynybą regione. Ji integruota į Lietuvos kariuomenės mechanizuotąją pėstininkų brigadą "Geležinis Vilkas", jai vadovauja Vokietija. Šiuo metu kovinėje grupėje tarnauja trečia pamaina — apie 1 400 karių iš Belgijos, Kroatijos, Norvegijos, Nyderlandų, Prancūzijos ir Vokietijos. Apie pusė vieneto karių ir vadovybės yra iš Vokietijos.

  NATO priešakinių pajėgų dislokacija Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje yra istorinis sprendimas, kurį NATO šalių vadovai priėmė 2016 metų liepą.

  Maskva ne kartą pareiškė, kad Rusija nieko nepuolė ir neketina pulti, o NATO tiesiog naudojasi galimybe dislokuoti daugiau karių prie Rytų Europos sienos.

  Dar šia tema

  Seimas leido birželio 3-5 dienomis surengti pratybas "Kardo kirtis-2018"
  Gegužę apie 1500 karių dalyvaus NATO ryšių pratybose Kaune
  "Suvalkų koridoriaus" užėmimas: baisus Lietuvos valdžios sapnas
  Tegai:
  JAV karinė technika, Rytų Europa, Baltijos šalys, JAV

  Svarbiausios temos