12:48 2019 Liepos 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1226
 • RUB70.7370
  Boeing katastrofa Rytų Ukrainoje, archyvinė nuotrauka

  Tarptautiniai tyrėjai: "Boeing" Rytų Ukrainoje buvo numuštas Rusijos "Buk"

  © Sputnik / Андрей Стенин
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  7403

  Tarptautinė tyrėjų grupė, kuri aiškinosi Malaizijos "Boeing" katastrofos Rytų Ukrainoje aplinkybes, paskelbė, kad raketa priklausė Rusijai

  VILNIUS, gegužės 24 — Sputnik. Tarptautinė tyrėjų grupė, nagrinėjanti Rytų Ukrainoje dužusio "Boeing" aplinkybes, nustatė, kad zenitinis raketų kompleksas "Buk", kuriuo tariamai buvo numuštas Malaizijos orlaivis, priklausė 53-ajai zenitinių raketų brigadai, Rusijos ginkluotosioms pajėgoms, pareiškė Nyderlandų nacionalinės policijos tyrimo departamento vadovas Vilbertas Paulissenas.

  "Tyrimo grupė ištyrė visus turimus vaizdus ir nusprendė, kad "Buk" turi keletą unikalių savybių. Pagal jas tyrimo grupei pavyko gauti pirštų atspaudus. Po intensyvaus lyginamo kelių "Buk" tyrimo buvo nustatyta, kad "Boeing" buvo numuštas kompleksu, kuris priklausė 53-ajai zenitinių raketų brigadai iš Kursko, Rusijos Federacijos", — cituoja Paulisseną RIA Novosti.

  Malaizijos oro linijų lėktuvas "Boeing 777", kuris skrido įprastu reisu iš Amsterdamo į Kvalą Lumpūrą, sudužo 2014 metų liepos 17 dieną Rytų Ukrainoje. Žuvo visi 298 jame buvę žmonės.

  Kijevas apkaltino šauktinius, kurie pareiškė, kad neturėjo priemonių, leidžiančių numušti orlaivį tokiame aukštyje. Tarptautinės tyrimo grupės ataskaitoje teigiama, kad "Boeing" numušė "Buk", kuris buvo tariamai atgabentas iš Rusijos, o vėliau grąžintas atgal.

  Maskva apkaltino tyrimą šališkumu bei teigė, kad visos išvados grindžiamos duomenimis, gautais iš Ukrainos. Bandymai "Almaz-Antey", pirmaujančios įmonės, skirtos gaminti oro gynybos sistemas, įskaitant "Buk" kompleksus, taip pat patvirtina, kad "Boeing" buvo numuštas iš Ukrainos armijos kontroliuojamos teritorijos.

  Dar šia tema

  Kremlius tęs tyrimą dėl Boeing katastrofos Ukrainoje
  Europa ketina tęsti Malazijos lainerio tragedijos tyrimą
  Tegai:
  zenitinis raketų kompleksas "Buk", Boingas 777, lėktuvo katastrofa, Malazija, Ukraina

  Svarbiausios temos