19:28 2019 Gegužės 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1172
 • RUB72.1926
  Iskander M, archyvinė nuotrauka

  "National interest" įvardijo NATO "baisiausią košmarą"

  © Sputnik / Виталий Аньков
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  10020

  Kaip rašoma laikraštyje, Rusijos ginkluotosios pajėgos, esančios Kaliningrade, gerokai pranoksta JAV ir Europos kontingentus ir kelia grėsmę Aljanso sąjungininkams

  VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. "National interest" blogiausiu Šiaurės Atlanto sąjungos košmaru įvardijo "iki dantų ginkluotą Kaliningradą".

  Rusijos raketos ir laivai, kurie yra dislokuoti Kaliningrado srityje, gerokai pranašesni už JAV ir Europos pajėgas, o vienetas turi stiprų potencialą prieš bet kurį iš NATO sąjungininkių, rašo leidinys.

  Didžiausią grėsmę gynybiniam Aljansui kelia Kaliningrade dislokuotos "Iskander M" balistinės raketos, kurios gali užtikrinti tikslų smūgį į jūrų karinius objektus Lenkijoje ir Baltijos šalyse. Pabrėžiama, kad dabar NATO neturi pakankamai pajėgumų priešintis Rusijos kariuomenei.

  Kartu su raketų sistemomis Rusija gali panaudoti kruizines raketas X-55 ir X-101, apie kurių skaičių, pagal leidinį, nėra duomenų. Jie gali kliudyti bet kokį taikinį Lenkijoje.

  Žurnale rašoma, kad Rusijos karinis jūrų laivynas yra pranašesnis už Lenkijos karines pajėgas. Be to, Lietuvos, Latvijos ir Estijos jūrų laivynai neturi didelių konfrontacijos galimybių.

  Maskva, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Кирилл Каллиников

  Kaliningrade dislokuotas didelis Rusijos laivyno kontingentas, įskaitant mažų artilerijos laivų projektą 21630 su vertikaliu paleidimo kompleksu 3P-14 UKSK aštuonioms raketoms "Kalibras", išbandytoms antiteroristinėse operacijose Sirijoje.

  Anot "National interest", NATO šalys šalia Kaliningrado neturi galimybės pasipriešinti Rusijos kariuomenei regione, ir ginkluoto konflikto Baltijos jūroje atveju, balansas bus Maskvos naudai.

  Vasarį Rusija patvirtino, kad įkūrė "Iskander OTRK" Kaliningrado srityje. Pentagonas išreiškė susirūpinimą dėl regioninių raketų sistemų atsiradimo ir teigė, kad jos yra destabilizuojančios.

  Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijaus Peskovas sakė, kad Rusija niekam negrasina ir nesiruošia pulti, tačiau turi suverenią teisę dislokuoti ginkluotę bet kurioje savo teritorijos dalyje.

  Dar šia tema

  Buvęs NATO vadas: nė vienas generolas nenori kariauti su Rusija
  Tegai:
  Iskander M, NATO, Kaliningrado sritis

  Svarbiausios temos