19:28 2019 Gegužės 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1172
 • RUB72.1926
  Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

  Trampas ir Kim Čen Unas visgi gali susitikti birželio 12 dieną

  © AFP 2019 / YURI GRIPAS
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  1910

  Siekiant panaikinti nesutarimus tarp Pchenjano ir Vašingtono reikia tiesioginio dialogo, mano Pietų Korėjos prezidentas

  VILNIUS, gegužės 27 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas ir Šiaurės Korėjos lyderis Kim Čen Unas gali surengti susitikimą birželio 12 dieną Singapūre, tikisi Baltųjų rūmų vadovas.

  Anksčiau šią savaitę JAV prezidentas pareiškė, kad nusprendė atšaukti derybas su Kim Čen Unu. Tačiau netrukus po to jis sakė, kad visgi susitikimas gali įvykti, kaip ir buvo suplanuota, birželio 12 dieną Singapūre.

  "Daug žmonių dirba tam. Sekasi gerai. Mes tikimės, kad vyks birželio 12 dieną Singapūre, tai nepasikeitė", — pareiškė Trampas.

  Ketinimą surengti susitikimą taip pat patvirtino Kim Čen Unas, apie tai papasakojo Pietų Korėjos prezidentas Mun Džėinas po susitikimo su Šiaurės Korėjos lyderiu gegužės 26 dieną Panmundžome. Jis taip pat pareiškė, kad "Kim Čen Unas patvirtino ketinimą vykdyti denuklearizavimą Korėjos pusiasalyje".

  pirmasis dviejų Korėjos lyderių derybų raundas, nuotrauka iš įvykio vietos
  © REUTERS / Korea Summit Press Pool / Pool via Reuters

  Pietų Korėjos prezidentas sakė, kad pokalbio su Kim Čen Unu metu papasakojo jam apie Trampo norą baigti priešiškumą tarp Pchenjano ir Vašingtono.

  "Nes ir pirmininkas Kim (Čen Unas), ir prezidentas (Donaldas) Trampas nuoširdžiai tiki Šiaurės Korėjos ir JAV aukščiausiojo lygio susitikimo sėkme, aš pabrėžiau apie tiesioginio dialogo tarp šalių būtinybę, kad spręstų visus esamus nesutarimus, o taip pat apie poreikį surengti pakankamas konsultacijas aktualiais klausimais, kuriuos reikia iškelti per jų aukščiausiojo lygio susitikimą", — sakė Mun Džėinas.

  Savo ruožtu, Šiaurės Korėjos centrinė telegramų agentūra pranešė, kad Kim Čen Unas susitikimo metu padėkojo Pietų Korėjos prezidentui už pagalbą rengiant būsimą Šiaurės Korėjos ir JAV aukščiausiojo lygio susitikimą ir užtikrino, kad "tvirtai ketina" dalyvauti jame.

  Ketvirtasis Šiaurės ir Pietų Korėjų viršūnių susitikimas įvyko šeštadienį Panmundžomo derybų poste demilitarizuotoje zonoje. Tai jau antras Pietų ir Šiaurės Korėjų lyderių susitikimas šiais metais. Pirmasis įvyko balandžio mėnesį.

  Dar šia tema

  Trampas atsisakė susitikti su Kim Čen Unu
  Tegai:
  Kim Čen Unas, Donaldas Trampas, Šiaurės Korėja, Pietų Korėja, JAV

  Svarbiausios temos