15:18 2020 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  105

  Kita vertus buvęs Nacionalinio saugumo agentūros darbuotojas labai abejoja, kad Maskva galėjo "užverbuoti" Trampą

  VILNIUS, gegužės 27 — Sputnik. Buvęs Nacionalinio saugumo agentūros (NSA) darbuotojas Edward Snowden (Edvardas Snoudenas) pareiškė, kad JAV lyderis Donaldas Trampas nieko nemyli labiau už Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną.

  "Nieko pasaulyje Trampas nemyli labiau už Putiną… Bet aš manau, kad žmonės nori per daug, tikėdamiesi, kad Miulerio tyrimas nustatys objektyvius įrodymus prieš Trampą", — sakė Snoudenas interviu JAV leidiniui "Huffington Post".

  Buvusio Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) pareigūno manymu, specialusis prokuroras Robertas Miuleris (Muelleris) negali įrodyti Trampo "ryšio" su Rusija.

  Taip pat Snoudenas suabejojo, kad Maskva galėjo "užverbuoti" JAV prezidentą.

  Jo nuomone, "asmuo, kuris negali prisiminti, ką norėjo pasakyti sakinio pabaigoje", su maža tikimybe gali tapti sėkmingu Rusijos šnipu.

  Maskva, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Кирилл Каллиников

  Tačiau Snoudenas neatmetė galimybės, kad Trampas, galbūt, norėtų bendradarbiauti su Maskva, pabrėždamas, kad JAV prezidentas "galėtų padaryti viską, kad pasiektų tikslą".

  Anksčiau Rusija buvo apkaltinta kišimusi į JAV prezidento rinkimus. Ši informacija paneigiama tiek Kremliuje, tiek Baltuosiuose rūmuose. Specialusis prokuroras Robertas Miuleris ir JAV Kongresas atlieka tyrimą šiuo klausimu. Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas šiuos kaltinimus laiko "visiškai nepagrįstais".

  Edvardas Snoudenas — buvęs CŽV ir NSA darbuotojas, kuris 2013 metais perdavė žiniasklaidai informaciją apie žvalgybos programą "PRISM", kuri slapčia surenka informaciją iš dešimčių šalių visame pasaulyje. Šiuo metu Snoudenas yra Rusijoje, kur gavo politinį prieglobstį.

  Dar šia tema

  Trampas pasveikino Putiną, pradėjusį eiti prezidento pareigas
  Apklausa: Vokietijoje, Prancūzijoje ir Italijoje Putinas pavadintas stipriausiu lyderiu
  Tegai:
  užsienio politika, Edvardas Snoudenas, Donaldas Trampas, Vladimiras Putinas, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos