09:34 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  46

  Lenkija siekia įstegti savo teritorijoje nuolatinę JAV karinė bazę ir už tai pasiruošusi sumokėti apie 2 mlrd. JAV dolerių

  VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Varšuva pasirengusi sumokėti iki 2 milijardų dolerių už nuolatinės JAV karinės bazės kūrimą Lenkijos teritorijoje, praneša leidinys "Onet" su nuoroda į Lenkijos gynybos ministerijos dokumentus.

  "Šis pasiūlymas aiškiai ir primygtinai nurodo nuolatinio JAV karinio padalinio dislokavimo Lenkijoje būtinybę, Lenkijos įsipareigojimas teikti reikšmingą paramą, kuri gali siekti 1,5-2 mlrd. JAV dolerių, sukuriant bendrus karinius objektus ir sudarant lankstesnį JAV pajėgų judėjimą", — rašoma dokumentuose.

  Nurodyta, kad Lenkija yra pasirengusi "padalyti gynybos išlaidų naštą ir padaryti sprendimą palankų JAV vyriausybei".

  JAV skirs daugiau nei 200 mln eurų aviacijos bazių plėtrai Europoje >>

  Leidinyje rašoma, kad dokumentuose yra informacijos apie numatomą karinių objektų ir ligoninių dislokavimą, taip pat apie vietas mokyklų, sporto salių darbuotojams ir jų šeimoms. Šis pasiūlymas buvo išsiųstas Baltiesiems rūmams ir JAV Kongresui.

  Anksčiau Lenkijos užsienio reikalų ministerija teigė, kad JAV kariuomenės buvimas Europoje yra Varšuvos vykdomos saugumo politikos pagrindas. Savo ruožtu Maskva išreiškė susirūpinimą dėl Lenkijos militarizacijos.

  Dar šia tema

  NATO šalia Rusijos sienų dislokavo 10 tūkstančių karių
  Karinis ekspertas papasakojo apie "kapituliacijos instruktorių" Lietuvos kariuomenei
  Tegai:
  karinė bazė, Lenkija, JAV

  Svarbiausios temos