08:46 2020 Liepos 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  195

  Taip pat Ukrainos saugumo pajėgų pratybose dalyvavo ir Lenkijos instruktoriai, pranešė nepripažintos Luhansko Liaudies Respublikos liaudies milicija

  VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Ukrainos saugumo pajėgos, kurias mokė instruktoriai iš kai kurių NATO šalių, rengia teroro išpuolius Donbase, praneša "RIA Novosti" su nuoroda į nepripažintos Luhansko Liaudies Respublikos (LLR) liaudies milicijos oficialų atstovą Andrejų Maročko.

  LLR teisėsaugos pareigūnų duomenimis, Donbase gali vykti provokacijos ir teroro išpuoliai, kurių organizatoriais taps sprogdintojai ir žvalgas iš Ukrainos kariuomenės 53-ios mechanizuotos brigados, parengti Lietuvos ir Lenkijos instruktorių.

  Kaip pranešė Maročko, 53-oji brigada kartu su Ukrainos kariuomenės 26-osios artilerijos brigados padaliniais taip pat dalyvauja taktinėse ir specialiosiose pratybose Spevakovkos gyvenvietėje. Ten Ukrainos kariai praktikuojasi valdyti artilerijos grupių ugnį.

  LLR liaudies milicijos atstovo teigimu, visi šie faktai kalba apie Kijevo pasirengimą provokacijoms ir puolimui Donbase.

  Balandžio mėnesį savarankiškai paskelbtos respublikos teisėsaugos institucijoje buvo pranešta apie snaiperių iš Lietuvos ir Gruzijos atvykimą, kad kariautų Ukrainos teisėsaugos pareigūnų pusėje. Pasak Maročko, į Donbasą iš viso atvyko 12 Lietuvos ir Gruzijos samdinių.

  Nuo 2014 metų balandžio Kijevas pradėjo karinę operaciją prieš nepripažintas Lahansko ir Donecko liaudies respublikas, kurios paskelbė nepriklausomybę po valstybinio perversmo Ukrainoje, 2014 metų vasarį. Naujausiais duomenimis, konflikto aukomis tapo daugiau kaip dešimt tūkstančių žmonių.

  Dar šia tema

  Ukraina papasakojo, kaip "sunaikinti" Rusiją
  Rusofobai puola: kaip Lietuva stengiasi sugadinti Serbijos ir Rusijos santykius
  Porošenko paskelbė, kiek "Rusijos karių" kariauja Donbase
  Luhansko Liaudies Respublika pranešė apie snaiperius iš Lietuvos Donbase
  Kijevas teigia, kad Donbase nusižudė daugiau nei tūkstantis saugumo pareigūnų
  Tegai:
  žvalgai, teroro išpuolis, Luhansko liaudies respublika, Ukraina, Lenkija, Lietuva

  Svarbiausios temos