20:03 2020 Vasario 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.0818
 • RUB70.6675
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  18

  Rusijos įmonė užsakė ekspertizę, kuri parodė, kad arbitražo sprendimą galėjo užrašyti tretieji asmenys

  VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Rusijos bendrovė "Gazprom" pateikė Svea apygardos apeliaciniam teismui prašymą visiškai panaikinti Stokholmo arbitražo sprendimą, susijusį su ginču dėl dujų tranzito su Ukrainos "Naftogaz", praneša "RIA Novosti".

  Rusijos kompanija užsakė teismo sprendimo teksto ekspertizę, kurioje dalyvavo visame pasaulyje žinomas ekspertas lingvistas. Tyrimo rezultatai parodė, kad didelę teksto dalį parašė kitas asmuo, o ne arbitrai.

  Bendrovė "Gazprom" teigia, kad ekspertizės išvada tapo "nauju įrodymu, kad Švedijos teisė ir arbitražo taisyklės yra rimtai pažeidžiamos Stokholmo miesto Prekybos rūmų".

  Be to, bendrovė pabrėžė, kad arbitrų pakeitimas yra nepriimtinas, o kišimasis šiurkščiai pažeidžia arbitražo susitarimą.

  Kovo pabaigoje Rusijos bendrovė jau pateikė apeliaciją dėl teismo sprendimo, susijusio su ginču su "Naftogaz". Tada "Gazprom" pranešė apie "reikšmingus arbitrų padarytus procesinius pažeidimus".

  Kovo pradžioje Stokholmo arbitražo teismas patenkino "Naftogaz" reikalavimus pagal ieškinį dėl "Gazprom" dujų tranzito 4,763 mlrd. JAV dolerių.

  Anksčiau arbitrai "Gazprom" naudai įskaičiavo pagal kontraktą reikalaujamą sumą. Rusijos kompanija turi išmokėti Ukrainos bendrovei 2,56 mlrd. dolerių. Iš viso Ukrainos bendrovė reikalavo iš Rusijos bendrovės 17 milijardų dolerių. "Gazprom" apskundė arbitražo sprendimą ir paskelbė, kad nutraukia veiklą su Ukraina.

  "Gazprom" valdybos pirmininko pavaduotojas Aleksandras Medvedevas patikino, kad bendradarbiavimo nutraukimas su "Naftogaz" nereiškia, jog per Ukrainą daugiau nevyks dujų tranzitas į ES.

  Dar šia tema

  "Gazprom" ketina statyti riebiųjų dujų perdirbimo gamyklą Baltijos jūroje
  "Gazprom" jau pasirengęs statyti "Nord Stream-3"
  Tegai:
  dujos, Ukrainos "Naftogaz", Gazprom, Ukraina, Rusija

  Svarbiausios temos