05:52 2019 Gruodžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1077
 • RUB70.4627
  NATO batalionas Lenkijoje, archyvinė nuotrauka

  Lenkija paragino JAV dislokuoti tankų diviziją šalyje

  © Sputnik / Стрингер
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  44

  Lenkija paruošė dokumentą, kuriuo kreipėsi į JAV valdžią su prašymu dislokuoti šalies teritorijoje tankų diviziją

  VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Lenkija pasiūlė JAV dislokuoti šarvuotų tankų diviziją šalyje. Lenkijos gynybos ministerija paviešino dokumentą, pavadintą "Pasiūlymas dėl nuolatinės JAV tankų divizijos buvimo Lenkijoje". Šiems tikslams Varšuva pasirengusi skirti nuo pusantro iki dviejų milijardų JAV dolerių. Kaip vieną iš galimų divizijos dislokavimo vietų Lenkija pasiūlė teritoriją netoli Bydgoščiaus ir Toruno.

  "Rusijos grėsmė"

  Dokumente pabrėžiama, kad santykiai tarp Vašingtono ir Varšuvos yra "labai glaudūs ir pagrįsti bendromis vertybėmis ir bendrais interesais". Tradiciškai JAV kariuomenės buvimas Lenkijoje pagrįstas "Rusijos grėsmės stiprėjimu". Teigiama, kad Maskva bando "atvirai pažeisti ir pakeisti Europos saugumo struktūras, sumažinti vadovavimo lygį ir JAV dalyvavimą žemyne".

  Amerikiečiams primenama, kad Donaldas Trampas, kalbėdamas Varšuvoje, pareiškė, kad "mūsų saugumui iškilo baisios grėsmės… <…> Mes susidorosime su jomis. <…> Mes laimėsime". Nuolatinis JAV tankų divizijos buvimas Lenkijoje padės pasiekti šį tikslą", — pabrėžė ministerija.

  Lenkijos įnašas

  Tuo pačiu metu Lenkijos kariuomenė tikina Pentagoną, kad "NATO saugumo sąnaudos turėtų būti bendra našta organizacijos narėms, o Lenkija nori prisidėti prie Europos saugumo ir apsaugos gerinimo".

  Pabrėžžiama, kad Varšuvos parama gali būti išreikšta "bendrų karinių objektų sukūrimu ir lankstesniu JAV pajėgų judėjimu". Lenkija taip pat planuoja leisti JAV kariuomenėms naudoti "papildomą infrastruktūrą, priklausančią Krašto apsaugos ministerijai, valstybės ir vietos valdžios institucijoms, taip pat kitoms valstybinėms ar valstybinėms įstaigoms".

  Reakcija

  Šio sprendimo išvakarėse Lenkijos valdžios institucijos informavo žiniasklaidą. Kremliaus teigimu, toks žingsnis yra suverenios Varšuvos sprendimas, tačiau tai sukels Maskvos atsakomąsias priemones. Pabrėžiama, kad NATO infrastruktūros priartėjimas prie Rusijos sienų neužtikrina stabilumo žemyne. Rusijos Valstybės Dūma sakė, kad tokia Varšuvos politika gresia stabilumui regione.

  Dar šia tema

  Politologas iš Lenkijos neįleistas į Rusijos teritoriją
  Rusija atsakys į amerikiečių bazės įsteigimą Lenkijoje
  Kremlius įvertino Lenkijos planus įsteigti JAV karinę bazę
  Baltijos šalys ir Lenkija susitarė dėl išlaidų paskirstymo dujotiekiui GIPL
  Tegai:
  JAV karinė technika, tankai, Lenkija, JAV

  Svarbiausios temos