21:13 2020 Liepos 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  57

  Dėl Fuego ugnikalnio išsiveržimo 25 žmonės žuvo, apie 300 nukentėjo, valdžios institucijos paskelbė raudonojo lygio pavojų

  VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Gvatemalos Respublikoje Fuego ugnikalnio išsiveržimo aukomis tapo 25 žmonės, apie 300 nukentėjo, pranešė Nacionalinė stichinių nelaimių padarinių mažinimo tarnyba.

  ​Valdžios institucijos paskelbė raudonojo lygio pavojų Eskintla, Alotenango, Sakatepekeso, Jepokapos ir Čimaltenango miestuose. Likusioje teritorijoje išlaikomas oranžiniojo lygio pavojus. Dėl Fuego aktyvumo uždarytas tarptautinis šalies sostinės oro uostas "Aurora".

  Havajuose išsiliejusi lava sunaikino keletą namų
  RUPTLY, Associated Press, US Department Of Defense

  Fuego išsiveržimas tęsiasi ir jau buvo pripažintas vienu iš stipriausių per pastaruosius metus. Dūmai ir pelenai pakilo į aukštį iki dešimt kilometrų ir plinta vėjo kryptimi iki 40 kilometrų per valandą greičiu.

  Kaip pranešė vietos žiniasklaida, evakuota daugiau nei trys tūkstančiai žmonių. Iš viso tragedija palietė 1,7 mln. iš apytikriai 16,6 mln. šalies gyventojų.

  Fuego yra vos už kelių dešimčių kilometrų nuo respublikos sostinės ir laikomas vienu iš aktyviausių ugnikalnių Gvatemalos teritorijoje.

  Dar šia tema

  Havajuose paskelbta evakuacija dėl naujo vulkaninio įtrūkio susidarymo
  Prancūzijos saloje, Indijos vandenyne, prasidėjo ugnikalnio išsiveržimas
  Papua Naujosios Gvinėjos sala evakuota dėl pabudusio ugnikalnio
  Balio saloje vietos gyventojai palieka savo namus dėl ugnikalnio išsiveržimo
  Tegai:
  ugnikalnio išsiveržimas, Gvatemala

  Svarbiausios temos