22:05 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1290
 • RUB80.8888
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  50

  JAV muitai plienui ir aliuminiui gali tapti šimtų tūkstančių darbo vietų praradimo priežastimi, teigia ekonomistai

  VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Prekybos karas, surengtas Donaldo Trampo, kad palaikytų JAV darbo rinką, iš tikrųjų turės neigiamą įtaką Amerikos darbuotojams, rašo "Business Insider".

  Leidinys cituoja eilę ekonomistų, kurie yra įsitikinę, kad JAV muitai plienui ir aliuminiui gali tapti šimtų tūkstančių darbo vietų praradimo priežastimi.

  Pranešama, kad dėl apribojančių priemonių padidės metalų kaina, tai nudžiugins jų gamintojus, tačiau įmonėms, naudojančioms plieną ir aliuminį, naujos kainos gali sukelti problemų. Visų pirma, šios įmonės bus priverstos ieškoti būdų, kaip sumažinti išlaidas, ir daugeliu atvejų bus imtasi darbuotojų sumažinimo.

  Tačiau konsultavimo grupės "Trade Partnership" tyrimas parodė, kad muitai leis sukurti daugiau nei 25 tūkstančius naujų darbo vietų. Kita vertus, nuostoliai bus daug labiau pastebimi.

  "Tarifai ir atsakomosios priemonės padidins darbo vietų kiekį plieno ir spalvotųjų metalų (visų pirma aliuminio) gamybos įmonėse 26 346 vietomis, tačiau sukels 495 136 darbo vietų praradimą kituose ekonomikos sektoriuose ir iš viso nuostoliai sieks apie 470 tūkstančių vietų", — sakoma dokumente.

  JAV įvedė muitus plienui ir aliuminiui (25 ir 10 procentų atitinkamai), importuojamiems iš Europos, Kanados, Meksikos, Pietų Korėjos ir keleto kitų šalių. Naujos ekonominės priemonės įsigaliojo birželio 1 dieną.

  Be to, gegužės pabaigoje Trampo administracija pažadėjo birželio 15 dieną paskelbti galutinį prekių iš Kinijos sąrašą, kurioms  bus nustatyti 25 procentų muitai. Amerikos pusės veiksmai ne vieną kartą buvo laikomi kaip prekybos karo sukėlimas.

  Dar šia tema

  Bundestagas paragino grąžinti Rusiją į G8, kad būtų atsvara JAV
  JAV sukurs naują branduolinį ginklą
  Tegai:
  prekybos karas, muitai, Donaldas Trampas, JAV

  Svarbiausios temos