21:52 2020 Liepos 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  32

  Teismo medicinos ekspertai sugebėjo atpažinti tik 17 žmonių, evakuota daugiau kaip 3,26 tūkstančio žmonių

  VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Nuo Gvatemalos Respublikoje įvykusio Fuego ugnikalnio išsiveržimo žuvo jau 69 žmonės, tokius duomenis pateikia šalies Teismo mokslų institutas.

  Kai kuriuose miestuose paskelbtas raudonojo lygio pavojus dėl Fuego išsiveržimo. 46 žmonės sužeisti, evakuoti 3,26 tūkst. žmonių, 1,68 tūkst. žmonių yra laikinosiose slėptuvėse, iš viso nelaimė paveikė 1,7 mln. šalies gyventojų.

  Dabar vyksta žuvusiųjų kūnų atpažinimas, tačiau kol kas tai nėra labai sėkmingas procesas — iš atvežtų 69 kūnų pirštų atspaudų ir fizinių savybių pagalba sugebėta atpažinti tik 17 žmonių.

  ​Didžiausias žuvusiųjų skaičius — apie 60 žmonių — yra Eskuintlos departamente. Pagrindinis ekspertų uždavinys — užtikrinti kūnų saugumą prieš identifikavimą. Tam naudojamos dvi mobilios lavoninės, į departamentą pristatytas šaldomasis įrenginys. Be to, naudojamas sausasis ledas kūnams saugoti.

  ​Paieškos ir gelbėjimo darbai tęsiasi, jų metu galingiausio per pastaruosius metus Fuego išsiveržimo aukų skaičius gali padidėti.

  ​Centrinės Amerikos Respublikoje dėl žuvusių žmonių paskelbtas trijų dienų gedulas. Prasidėjo tragedijos aukų laidotuvės.

  Tegai:
  ugnikalnio išsiveržimas, Gvatemala

  Svarbiausios temos