02:54 2020 Birželio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB76.8001
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  49

  Visuomeninė apklausa atskleidė, kad dauguma lenkų norėtų, kad šalies teritorijoje būtų dislokuota nuolatinė JAV karinė bazė

  VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Užsienio kariuomenės iš NATO valstybių narių dislokavimą Lenkijoje remia 67 proc. respublikos gyventojų, praneša RIA Novosti su nuoroda į tyrimų laboratoriją "CBOS".

  Tai yra didžiausias NATO kariuomenės palaikymo rodiklis.

  24 proc. respondentų pareiškė tvirtą paramą NATO šalių bendros kariuomenės Lenkijoje dislokavimui, o vidutinė parama — 43 proc. Bendras NATO karinio buvimo Lenkijoje rėmėjų procentas yra 67 proc., tai yra 2 proc. daugiau nei praėjusių metų vasarį. Iš jų 17 proc. nuosaikiai prieštarauja NATO pajėgų dislokavimui, o 5 proc. — besąlygiškai. 11 proc. respondentų šiuo klausimu nepateikė nuomonės — jų procentas išliko toks pat kaip ankstesniame tyrime.

  Anksčiau žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad Lenkija pasiūlė JAV dislokuoti šarvuotų tankų diviziją šalyje. Lenkijos gynybos ministerija paviešino dokumentą, pavadintą "Pasiūlymas dėl nuolatinės JAV tankų divizijos buvimo Lenkijoje". Šiems tikslams Varšuva pasirengusi skirti nuo pusantro iki dviejų milijardų JAV dolerių.
  Baltijos šalių ministrai pirmininkai visiškai palaiko tokį Lenkijos siekį.

  Dar šia tema

  NATO ruošiasi "Rusijos puolimui": didins greito reagavimo pajėgas iki 30 tūkst
  Visiška destrukcija: Lavrovas įvertino NATO pastangas Baltijos šalyse
  Matvijenko: NATO negali užtikrinti apsaugos nuo "priešiškos" Rusijos
  "National interest" įvardijo NATO "baisiausią košmarą"
  Tegai:
  JAV karinė bazė, karinė bazė, Lenkija

  Svarbiausios temos