23:27 2020 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1025
 • RUB69.0442
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  38

  Anot JAV Valstybės departamento atstovės, visos valstybės turėtų pasiegti kaip Lietuva, kuri šiandien paskelbė tyrimą apie "šešėlinę" "Rosatom" veiklą

  VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. JAV Valstybės departamentas ragina visas valstybes atskleisti Rusijos valstybinės korporacijos "Rosatom" "šešėlinius sandorius", paskelbė oficiali JAV užsienio reikalų ministerijos atstovė Heather Nauert.

  "Lietuvos ataskaita apie Rusijos "Rosatom" rodo šešėlinius sandorius, skatina įtaką bandant gauti projektus branduolinėje energetikoje ir viešojoje infrastruktūroje. Mes raginame visas valstybes, kurios turi reikalų su "Rosatom", panašiai atskleisti ir netoleruoti tokio elgesio", — parašė Nauert Twitter paskyroje.

  JAV Valstybės departamento atstovė nepaaiškino, kokius tiksliai "Rosatom" veiksmus ji smerkia.

  Antradienį Seimas skubos tvarka pritarė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) tyrimui dėl interesų grupių įtakos politikams. NSGK, daugiau negu pusmetį vykdęs tyrimą, nutarė, kad Rusijos valstybinės atominės energetikos korporacijos "Rosatom" veikla Lietuvoje remiasi neteisėtos įtakos valdžios institucijoms darymu, jos tikslas yra dominuoti regiono energetikos sektoriuje, o tai nesuderinama su Lietuvos siekiu užsitikrinti energetinę nepriklausomybę nuo Rusijos. 

  Anot komiteto, "Rosatom" planai įkurti bendrą konsorciumą su Lietuvos įmonėmis bei siekti savo veiklai palankių sprendimų ir projektų vertintinas kaip siekis pakeisti Lietuvos geopolitinę kryptį, o tai kelia pavojų nacionaliniam saugumui.

  Tegai:
  šešeliniai sandoriai, Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK), Rosatom, JAV, Lietuva

  Svarbiausios temos