06:55 2019 Lapkričio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB70.3938
  Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas ir JAV prezidentas Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

  Makronas palygino pokalbį su Trampu su dešrelės turiniu

  © Sputnik / Ирина Калашникова
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  34 0 0

  Prancūzijos prezidentas atsisakė atskleisti derybų su JAV prezidentu detales, perkeltine prasme paaiškinęs tai tuo, kad jei žmonėms būtų atskleistas dešrelių receptas, greičiausiai, jie jų nebevalgytų

  VILNIUS, birželio 6 — Sputnik. Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas atsisakė atskleisti derybų su JAV prezidentu Donaldu Trampu detales, pasiremdamas buvusios Vokietijos Imperijos pirmojo kanclerio Oto von Bismarko (Otto von Bismarck) citata.

  Apie tai praneša "Ouest France".

  "Aš niekada neatskleidžiu, kas vyksta už uždarų durų. Nes, kaip pasakė Bismarkas, jei žmonėms būtų atskleistas dešrelių receptas, nesu įsitikinęs, ar jie ir toliau jas valgytų", — pareiškė Makronas.

  Pasak jo, "virtuvės komentarai" vargu ar padės serviruouti stalą arba pagerinti apetitą. Taip pat, Prancūzijos vadovas pabrėžė, kad dialogas su Trampu buvo "atviras".

  Anksčiau CNN šaltinis pranešė, kad praėjusią savaitę įvykęs Makrono ir Trampo telefoninis pokalbis buvo "baisus". Kaip pranešė televizijos kanalas BFMTV, Prancūzijos prezidentas pavadino neteisėtu JAV muitų įvedimą plienui ir aliuminiui, pabrėždamas, kad šios priemonės yra klaida.

  Praėjusį ketvirtadienį paaiškėjo, kad JAV pradeda taikyti muitus į JAV įvežamiems iš Europos, Kanados, Meksikos ir kitų šalių, išskyrus Argentiną, plienui ir aliuminiui — 25% ir 10% atitinkamai. Europos Sąjunga birželio 1 dieną pradės teisines procedūras prieš šį žingsnį Pasaulio prekybos organizacijos ribose.

  Dar šia tema

  Makronas pareiškė norintis "istorinio dialogo su Putinu"
  Už ką gegutė giria gaidį — ko nori Grybauskaitė iš Makrono?
  Merkel ir Makronas paprašė grąžinti Rusijos karininkus į Donbasą
  Tegai:
  užsienio politika, Emanuelis Makronas, Donaldas Trampas, Prancūzija, JAV

  Svarbiausios temos