10:13 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  45

  Nyderlandai atsisakė traukti atsakomybėn Ukrainą už MH17 ištikusią tragediją

  VILNIUS, birželio 6 — Sputnik. Nyderlandų parlamentas atmetė pasiūlymą patraukti Kijevą į teismą už prisidėjimą prie Malaizijos "Boeing 777" 2014 metais tragedijos, rašo "Ukraina.ru".

  Olandijos parlamento nariai atsisakė priimti "Demokratijos partijos forumo" lyderio Thierry Bode iniciatyvą, kuria jis atkreipė dėmesį į tai, kad Ukraina turėjo uždaryti oro erdvę virš Donbaso karo metu.

  Parlamento nariai Bode pasiūlymo neišnagrinėjo atidžiau. Tačiau jie pritarė Australijos ir Nyderlandų vyriausybių sprendimui patraukti atsakomybėn Maskvą. Politikai taip pat atsisakė apsvarstyti galimybę dėl  Malaizijos  kaip bendrovės "Malaysian Airlines" akcininkės prisidėjimo prie tragedijos. Bode teigė, kad oro linijų bendrovė pasirodė nerūpestinga, naudodama oro erdvę virš konflikto zonos Donbase. Klausimas dėl Kijevo prisidėjimo Nyderlanduose keliamas jau ne pirmą kartą.

  Praėjusią savaitę parlamento diskusijoje užsienio reikalų ministras Stefas Blokas neatmetė galimybės, kad Ukraina buvo prisidėjusi prie incidento, nes valdžios institucijos neuždarė oro erdvės virš konflikto zonos. Taip pat ministras pabrėžė, kad nėra pakankamų "teisinių pagrindų", kad Kijevas būtų patrauktas atsakomybėn.

  Gegužės pabaigoje Tarptautinė tyrėjų grupė, nagrinėjanti rytų Ukrainoje dužusio "Boeing" aplinkybes, nustatė, kad zenitinis raketų kompleksas "Buk", kuriuo tariamai buvo numuštas Malaizijos orlaivis, priklausė 53-ajai zenitinių raketų brigadai, Rusijos ginkluotosioms pajėgoms.

  Maskva apkaltino tyrimą šališkumu bei teigė, kad visos išvados grindžiamos duomenimis, gautais iš Ukrainos. Rusijos gynybos ministerija sakė, kad tyrimo grupės išvados daugiausia grindžiamos socialinių tinklų duomenimis, o liudytojų parodymai ir Rusijos turimi duomenys buvo ignoruojami. Be to, Rusijos gynybos ministerija pataria tyrėjams pasikliauti faktais ir liudytojų liudijimais, o ne "fake news" generatorių iš "Bellingcat" ar Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) klastotėmis.

  Malaizijos oro linijų lėktuvas "Boeing 777", kuris skrido įprastu reisu iš Amsterdamo į Kvalą Lumpūrą, sudužo 2014 metų liepos 17 dieną rytų Ukrainoje. Žuvo visi 298 jame buvę žmonės.

  Dar šia tema

  Malaizija kaltinimus Rusijai dėl MH17 palaikė nepagrįstais
  Ukraina liepė sunaikinti Malazijos "Boingo" katastrofos įkalčius
  Tegai:
  Boeing 777, zenitinis raketų kompleksas "Buk", Malazija, Nyderlandai, Ukraina, Rusija

  Svarbiausios temos