10:55 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  72

  Ekspertas teigia, kad JAV turi galimybių pasivyti Rusiją, tačiau tam prireiks laiko

  VILNIUS, birželio 7 — Sputnik. Rusija aplenkia JAV elektroninių karo priemonių (EW) srityje, Vašingtonui reikės laiko, siekiant kompensuoti spragą, interviu portalui "C4ISRNET" sakė Amerikos jūrų analizės centro ekspertas Samuelis Bendetas.

  Pasak jo, Rusijos EW sistemos yra išvystyta, brandi technologija, kuri ir toliau vystosi po Sovietų Sąjungos žlugimo.

  "Amerikos technologijos, galbūt, pralenkė sovietinius analogus, tačiau JAV sustabdė svarbios EW dalies plėtrą dėl Maskvos grėsmės. Dėl to per pastaruosius kelerius metus amerikiečiai susidūrė su negalėjimu priešintis Rusijos EW kompleksams ir sudėtingomis operacijomis su jų naudojimu", — cituoja Bendetą RIA Novosti.

  Ekspertas atkreipia dėmesį į tai, kad pastaruosius penkerius metus Maskva išbandė keletą skirtingų EW sistemų. Taigi, Sirijoje, anot Bendeto, buvo išbandytos apie 200 skirtingų technologijų, įskaitant RB-341B "Leer-3", "Krasuha" ir 1L267 "Maskva-1".

  Rusijos povandeninis laivas, archyvinė nuotrauka
  © Photo : Главный штаб ВМФ России

  Bendetas teigia, kad Rusija taiko "daugiasluoksnę gynybą" Arabų Respublikos atžvilgiu, kur ankstyvojo įspėjimo radarų sistemos ir oro gynybos sistemos, tokios kaip "Pantsir-S", veikia kartu su EW sistemomis. Tokia taktika pasirodė veiksminga, mano ekspertas.

  Rusijos kariuomenė, pasak Bendeto, Sirijoje ir Juodojoje jūroje aktyviai renka ir analizuoja vakarinių šalių orlaivių ir raketų elektroninius signalus.

  "Tai yra pagrindinė grėsmė Vakarų technologiniam dominavimui, nes Rusijos EW sistemos gali išmokti kovoti su JAV karine technika, daugiausia dėmesio skiriant jos specifiniams elektroniniams signalams ir parašams", — pabrėžia Bendetas.

  Anot jo, objektyviai Jungtinės Amerikos Valstijos gali sumažinti technologinį atotrūkį nuo Rusijos, tačiau tam prireiks laiko.

  Dar šia tema

  JAV atskleidė branduolinio ginklo prieš Rusiją galimybes
  Netoli Novosibirsko išbandyti nauji šarvuočiai "Taifun-K"
  Naujos kartos Rusijos naikintuvas Su-57 parodė savo galimybes
  RT paskelbė vaizdo įrašą apie naujausius Rusijos ginklus
  Tegai:
  apsiginklavimas, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos