21:09 2019 Gruodžio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB69.9930
  Nord Stream-2, archyvinė nuotrauka

  Švedija pritarė "Nord Stream-2" statyboms

  © Photo : Nord Stream 2 / Aксель Шмидт
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (221)
  26

  Anksčiau leidimus jau išdavė Vokietija, šiuo metu neaišku, ar "Nord Stream-2" galės gauti Danijos leidimą

  VILNIUS, birželio 7 — Sputnik. Stokholmas patvirtino "Nord Stream-2" dujotiekio tiesimą, praneša RIA Novosti su nuoroda į Švedijos laikraštį "DI".

  "Šį rytą Švedijos užsienio reikalų ministerijoje įvyko susitikimas, kuriame buvo pateikta ši informacija", — patvirtino  Tarptautinių reikalų centro atstovas Čerstinas Liundgren.

  Vėliau tai oficialiai patvirtino Švedijos vyriausybė.

  Kovo pabaigoje Vokietija išdavė leidimus "Nord Stream-2" statyboms ir eksploatacijai. Po jos analogišką leidimų paketą išdavė Suomija. Šiuo metu neaišku, ar "Nord Stream-2" galės gauti Danijos leidimą — prašymas svarstomas, tikslus apsisprendimo laikas nepaskelbtas.
  Prieš projekto įgyvendinimą pasisako eilė valstybių, tarp jų Ukraina ir JAV, kurios gina savo interesus. Kijevas baiminasi prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito per savo teritoriją, o Vašingtonas pats norėtų tiekti suskystintas dujas į Europą.

  Lietuva, Latvija ir Lenkija pasirašė bendrą susitarimą prieš "Nord Stream-2" statybas. Šių valstybių vadovų manymu, projektas grindžiamas politiniu sprendimu atsisakyti dujų tranzito per Ukrainos teritoriją. Vėliau prie susitarimo prisijungė Ukraina ir Moldova.

  "Nord Stream-2" projektas (antrasis dujotiekis iš Rusijos į Vokietiją Baltijos jūros dugnu) numato dviejų dujotiekio linijų, kurių bendras pajėgumas sieks 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus ir apims teritoriją nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos, statybas. Naują dujotiekį planuojama pastatyti iki 2019-ųjų pabaigos šalia "Nord Stream".

  Rusija daug kartų reikalavo nepolitizuoti dujotiekio statybos temos. Pasak Vladimiro Putino, Maskva vertina projektą tik kaip ekonominį.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik /
  "Šiaurės srautas-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (221)

  Dar šia tema

  Kijevas apkaltino Vokietiją interesų pažeidimu dėl "Nord Stream-2"
  Ukraina raginama nustoti kritikuoti Vokietiją dėl "Nord Stream-2"
  Šrioderis pareiškė, kad ES neturi alternatyvos "Nord Stream-2"
  Putinas pareiškė, kad "Nord Stream-2" atviras kitiems dalyviams
  Tegai:
  Nord Stream-2, Švedija

  Svarbiausios temos