05:22 2020 Liepos 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  20

  Prancūzijos lyderis liko labai nepatenkintas JAV sprendimu padidinti importo muitus plieno ir aliuminio tiekimams

  VILNIUS, birželio 8 — Sputnik. Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas grasina, kad G7 "aukščiausiojo lygio susitikimo Kanadoje dalyviai pasirašys galutinį dokumentą be amerikiečių lyderio Donaldo Trampo", praneša RIA Novosti.

  "Amerikos prezidentas, galbūt, ne prieš izoliaciją, tačiau ir mes ne prieš pasirašyti šešių šalių susitarimą", — Twitter parašė Makronas.

  Susitikimas vyks birželio 8-9 dienomis Kanados Kvebeko provincijoje.

  Trampas išvakarėse savo Twitter puslapyje kritikavo Makroną ir Kanados ministro pirmininką Džastiną Triudo dėl prekybos kliūčių. Jis priminė, kad ES prekyba su JAV siekia 151 milijardo JAV dolerių proficitą, o Otava neįleidžia į savo rinką JAV žemės ūkio produktų.

  Anksčiau JAV, remdamasi nacionalinio saugumo svarstymais, nustatė 25 proc. importo muitus plieno ir 10 proc. aliuminio tiekimams. Atsakydama į tai, Europos Sąjunga nusprendė imtis veiksmų trimis kryptimis: kreiptis į PPO, nustatyti importo muitus  prekėms iš JAV ir galbūt įvesti apsaugos priemones plieno rinkoje. Ketvirtadienį Makronas spaudos konferencijos su Triudo metu sakė, kad komercinis karas su JAV nėra priimtinas.

  Dar šia tema

  ES siūlo JAV panaikinti muitus plienui ir aliuminiui
  Prezidentė: JAV prekybos karas niekam nenaudingas
  Tegai:
  prekybos karas, muitai, Emanuelis Makronas, Donaldas Trampas, Europos Sąjunga, Prancūzija, JAV

  Svarbiausios temos