23:31 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1771
 • RUB86.3013
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Situacija su "RIA Novosti Ukraina" (62)
  25

  Kalbama apie du automobilius, registruotus Kirilo Višinskio vardu

  VILNIUS, birželio 8 — Sputnik. Chersono miesto teismas atsisakė patenkinti Kirilo Višinskio advokatų prašymą grąžinti areštuotą turtą.

  Kalbama apie automobilius "Mitsubishi Outlander" ir "SsangYong Actyon". Automobiliai buvo paimti po to, kai paaiškėjo, kad jie yra registruoti žurnalisto vardu.

  Krymo prokuratūros atstovė Tatjana Tichončik pranešė apie teismo atsisakymą savo Facebook paskyroje. Krymo prokuratūra yra Ukrainos generalinės prokuratūros struktūrinis padalinys, sukurtas po pusiasalio susijungimo su Rusija.

  Višinskio byla

  Kijeve buvo sulaikytas portalo "RIA Novosti Ukraina" vadovas Kirilas Višinskis netoli savo namų. Be to, Ukrainos saugumo tarnybos pareigūnai įsilaužė į "RIA Novosti Ukraina" biurą ir atliko ten kratas.

  Specialios tarnybos žurnalistą įtaria valstybės išdavyste. Ukrainos pusės teigimu, Višinskis įsitraukė į "griaunamąją veiklą" Kryme ir palaikė savarankiškai paskelbtas Donecko liaudies respubliką ir Luhansko liaudies respubliką.

  Kijevo policininkai, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Стрингер

  Rusijos URM išreiškė protestą dėl teismo procesų prieš Rusijos žurnalistus ir paragino tarptautines organizacijas reaguoti į Kijevo veiksmus.

  Žurnalistui gresia 15 metų kalėjimo.

  Vladimiras Putinas pavadino padėtį beprecedente. Užsienio reikalų ministerija pažė, kad tai yra savavališki veiksmai, Maskva išsiuntė protesto pareiškimą į Kijevą, reikalaudama sustabdyti smurtą prieš žiniasklaidą. Be to, priešais pastato Ukrainos ambasadą Maskvoje vyko protesto akcija, skirta Višinskiui paremti.

  Gynyba apskundė žurnalisto areštą, tačiau teismas atmetė apeliacinį skundą. Susitikimo metu Višinskis kreipėsi į Putiną pagalbos. Jis taip pat pareiškė, kad atsisakys Ukrainos pilietybės.

   

  Temos:
  Situacija su "RIA Novosti Ukraina" (62)

  Dar šia tema

  Ukrainos saugumo tarnyba apklausė 48 liudytojus Višinskio byloje
  Chersono teismas atidėjo apeliacijos dėl Višinskio arešto nagrinėjimą
  Kijevas pareiškė, kad Rusija ir Ukraina turėtų susitarti dėl Višinskio
  Višinskio gynyba pateikė apeliaciją dėl jo arešto Ukrainoje
  Tegai:
  areštas, Kirilas Višinskis, Ukraina

  Svarbiausios temos