01:46 2020 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  105

  Jungtinės Valstijos toliau remia Ukrainos kariuomenės apsiginklavimą, šį kartą pristatyti keturi kariniai lėktuvai su įgulomis ir personalu

  VILNIUS, birželio 9 — Sputnik. JAV perkėlė į Ukrainą keturis lėktuvus KC-135 Stratotanker, skirtus papildyti degalais strateginius bombonešius, praneša "Obozrevatel".

  Pilstytuvai buvo perkelti į Lvovą iš oro bazių RAF Mildenhall (Didžioji Britanija), McConnell AFB (Kanzasas, JAV), Bealo oro pajėgų bazės (Kalifornija, JAV) ir JAV nacionalinė gvardijos bazės Ilinojuje. Kartu su jais atvyko apie 150 žmonių — įgulos nariai ir personalas.

  JAV oro pajėgų spaudos tarnyba pabrėžia, kad jų tikslas Europoje ir Afrikoje — padidinti JAV sąjungininkių saugumą Rytų Europoje ir NATO narių bei aljanso partnerių karinės sąveikos lygį.

  2014 metais Ukrainos perversmo metu sustiprėjo dviejų valstybių karinis bendradarbiavimas. Prasidėjus operacijai Donbase, amerikiečiai nuolat teikia karinę pagalbą kariuomenei už šimtus milijonų dolerių: Ukrainos kariuomenės ir saugumo tarnybos gavo ne tik Humvee šarvuotų automobilių, bepiločių orlaivių, radarinių sistemų, įrangos ir aprangos, bet ir mirtinų ginklų. Pavyzdžiui, Vašingtonas patvirtino sunkiųjų snaiperių šautuvų "Barrett M107A1" ir prieštankinių kompleksų "Javelin" pristatymą, nors ir uždraudė juos naudoti šalies pietryčiuose.

  Gegužės mėnesį buvo pranešama, kad tik šiais metais Ukraina iš Jungtinių Valstijų, Lietuvos, Didžiosios Britanijos ir Kanados gavo daugiau nei 40 mln. JAV dolerių vertės mirtinų ginklų ir kitos karinės amunicijos.

  Dar šia tema

  Lietuva kentės už Ukrainą
  JAV Senatas nutarė skirti Ukrainai 500 mln dolerių apsiginklavimui
  Ukraina patvirtino mirtino ginklo iš Lietuvos gavimą
  ''Broliška pagalba'': Lietuva skatina ginkluotą konfliktą Ukrainoje
  Tegai:
  JAV karinė technika, parama, Ukraina, JAV

  Svarbiausios temos