11:29 2019 Birželio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1388
 • RUB71.4389
  JAV oro desantas Lietuvoje, archyvinė nuotrauka

  JAV kariai Lietuvoje nusileido parašiutais

  © Photo: kam.lt
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  6112

  Šiandien JAV 82-oji oro desanto divizija įvykdė užduotį per 18 valandų atlikti desanto operaciją iš oro ir apsaugoti svarbią vietovę

  VILNIUS, birželio 9 — Sputnik. Šįryt Gaižiūnų poligone nusileido legendinės JAV oro desanto divizijos kariai, praneša LRT.

  JAV 82-oji oro desanto divizija įvykdė užduotį per 18 valandų atlikti desanto operaciją iš oro ir apsaugoti svarbią vietovę.

  Divizija įkurta 1917-ais metais, per savo gyvavimo istoriją dalyvavo I-ajame bei II- ajame Pasauliniuose karuose, o taip pat ir šiuolaikinėse operacijose, tokiose "Irako laisvė" ir kt.

  Užduoties atlikimo vienetas "RECON", kurį sudarė apie 100 amerikiečių desantininkų, pakilo iš nuolatinės dislokacijos vietos Šiaurės Karolinos valstijoje, lėktuvu "C-17 Globemaster III" ir perskridę Atlanto vandenyną sėkmingai nusileido Lietuvoje.

  JAV kariuomenės 82-ojoje oro desanto divizijoje tarnauja pačios aukščiausios kvalifikacijos oro desantininkai. Šios operacijos metu ypatingai didelis dėmesys buvo skirtas vadų-lyderių atrankai.

  Pasak JAV Nacionalinės gvardijos vado pavaduotojo generolo majoro Johno Gronskio, globalus JAV kariuomenės atsakas ir vykdomos operacijos demonstruoja stiprų JAV ir Lietuvos bendradarbiavimo santykį. Jis džiaugiasi, kad JAV kariai kartu su Lietuvos kariais kartu treniruojasi atremti įvairaus tipo grėsmes.

  "Saber Strike" — JAV sausumos pajėgų vadavietės Europoje organizuojamos pratybos, kurių tikslas — stiprinti dalyvaujančių šalių karių tarpusavio sąveiką vykdant plataus spektro karines operacijas. Mokymų metu bus akcentuojamas sąveikos tarp sausumos, jūrų ir oro operacinių pajėgų stiprinimas, taip pat treniruotės su NATO priešakinių pajėgų batalionų kovinėmis grupėmis.

  Lietuvoje šiemet mokymai vyksta birželio 3-15 dienomis, juose dalyvauja iki 6 600 karių.

  Dar šia tema

  JAV atsisakė įkurti nuolatinę karinę bazę Lenkijoje
  Bekmanas: Lietuva tapo slaptų JAV specialiųjų operacijų teritorija
  Savanorių pajėgų kariai išvyko į pratybas JAV
  Šią naktį Lietuvos sieną kirs 15 JAV karių ir technikos kolonų
  Tegai:
  karinės pratybos, Lietuva

  Svarbiausios temos