21:35 2019 Gegužės 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1167
 • RUB72.0519
  Ukrainos prezidentas Pertas Porošenko, archyvinė nuotrauka

  EP nariai paragino Porošenko vadovauti gėjų paradui Kijeve

  Пресс-служба президента Украины
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  6520

  Europos parlamentarai įsitikinę, kad Ukrainos vadovo ir valdžios institucijų dalyvavimas žygyje padės užtikrinti akcijos saugumą

  VILNIUS, birželio 10 — Sputnik. Europos Parlamentas atvirame laiške paragino Ukrainos prezidentą Petrą Porošenko, ministrų kabinetą ir Aukščiausiosios Rados deputatus prisijungti prie "Lygybės maršo" Kijeve ir "stovėti priešakyje".

  Margarita Simonian, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Евгений Биятов

  Laišką savo oficialiame tinklalapyje paviešino Europos Parlamento parlamentinio bendradarbiavimo tarp Ukrainos ir ES komiteto narė Rebeka Harms.

  Laišką pasirašė 35 EP nariai. Dokumento tekste Porošenko yra raginamas prisijungti prie akcijos ir sustiprinti saugumo priemones prieš žygį.

  "Mes raginame Ukrainos lyderius ir valdžios institucijas prisijungti prie savo piliečių "Lygybės marše" birželio 17 dieną. Sukurkite istoriją ir atsistokite pirmose gretose, nes ukrainiečiai eina stiprios, įvairiopos ir lygiateisiškos demokratijos link kartu su mūsų Europos šeima", — parašyta laiške.

  Parlamentarai pabrėžė, kad Ukrainos valdžios institucijos aktyviai gina seksualinių mažumų teises.

  Pernai dėl radikalų grasinimų "Lygybės maršo" organizatoriams teko pakeisti procesijos maršrutą prieš pat jos pradžią. Policija buvo priversta lydėti koloną, kad užtikrintų jos saugumą. Tačiau išvengti išpuolių nepavyko. Radikalai puolė dalyvius po akcijos pabaigos. Tada nukentėjo dešimt žmonių.

  Dar šia tema

  Lietuvos gėjus "sutuoks" robotas
  Strasbūro teismas nagrinės homoseksualų poros iš Lietuvos skundą
  Čečėnijos gėjai Lietuvoje: Linkevičius neatsižvelgė į galimą šalies reakciją
  Visame pasaulyje Pergalės diena, Lietuvoje — gėjų eitynės
  Tegai:
  gėjų paradas, Europos Parlamentas, Petras Porošenko, Europa, Ukraina

  Svarbiausios temos