15:48 2019 Liepos 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1216
 • RUB70.6478
  Donalas Trumpas, archyvinė nuotrauka

  Trampo noras grąžinti Rusiją į G8 gali suskaldyti Europą, teigia Vokietija

  © Sputnik / Алексей Витвицкий
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  63 0 0

  Vokietijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretorius Nilsas Annenas teigia, kad ne visos ES šalys pritars Trampo pasiūlymui grąžinti Rusiją į Didžiojo septyneto klubą

  VILNIUS, birželio 11 — Sputnik. JAV prezidento Donaldo Trampo pareiškimas dėl būtinybės grąžinti Rusiją į G8 sudaro naujo Europos susiskaldymo pavojų, sakė Vokietijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretorius Nilsas Annenas televizijos kanalui ZDF.

  "Jei nebus jokio ženklo iš Rusijos ir mes pakviesime ją, niekas nesupras. Tai yra grupė, kuri gina bendras vertybes. <…> Esant tokiai situacijai, mes neturime leisti atsirasti dar vienam susiskaldymui Europoje, nes ne visi joje sutinka su šiuo sprendimu", — sakė jis.

  Anksčiau Trampas sakė, kad G8 formatas su Rusija būtų daug efektyvesnis nei G7. Tačiau dauguma Europos dalyvių G7 aukščiausiojo lygio susitikime Kanadoje prieštaravo. Trampo pasiūlymą palaikė tik Italijos ministras pirmininkas Džiuzepė Kontė.

  Pasak užsienio reikalų ministro pavaduotojo Sergejaus Riabkovo, Vakarų politikai kelia klausimą dėl Rusijos grįžimo į G7 tik savireklamos tikslais. Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas taip pat pakomentavo Trampo žodžius, sakydamas, kad Maskva "orientuojasi į kitus formatus".

  G7 išsiplėtė dėl Rusijos įstojimo 1998 metais, tačiau po Krymo prijungimo prie Rusijos klubo nariai atsisakė dalyvauti G8 aukščiausiojo lygio susitikime Sočyje. Pagrindinės šalys pareiškė, kad nenori sėdėti kartu su Rusija tol, kol Maskva nepakeis savo užsienio politikos. Dabar G7 — tai Vokietija, JAV, Kanada, Japonija, Prancūzija, Didžioji Britanija ir Italija.

  Dar šia tema

  Lavrovas: Rusija niekada nesiprašė grįžti į G8
  Tegai:
  G8, Donaldas Trampas, Vokietija, Rusija

  Svarbiausios temos