21:51 2019 Gegužės 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1167
 • RUB72.0519
  Nord Stream-2, archyvinė nuotrauka

  Kijevas "Nord Stream-2" laiko grėsme Europai

  © Photo: Nord Stream 2 / Aксель Шмидт
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (125)
  2601

  Ukrainos ministro pavaduotojas laikinai okupuotų teritorijų ir šalies viduje perkeltų asmenų klausimais apkaltino Berlyną, kad šio veiksmai prieštarauja teiginiams apie paramą Kijevui

  VILNIUS, birželio 13 — Sputnik. Vokietijos dalyvavimas dujotiekio "Nord Stream-2" statybose turės neigiamą poveikį Ukrainai ir visai Vakarų Europai, mano ministro pavaduotojas laikinai okupuotų teritorijų ir šalies viduje perkeltų asmenų klausimais Georgijus Tuka.

  Apie tai politikas pasakė televizijos kanalo "ICTV" eteryje.

  Pasak Tukos, nepaisant to, kad Vokietija išreiškia paramą Kijevui, ji vis tiek dalyvauja bendrame su Rusija projekte. Dėl to politikas apkaltino Europos šalis tuo, kad jos iškeitė "pagrindinius teisinius principus" į verslo interesus.

  Politiko teigimu, Europos civilizacijai gresia pavojus, jei ji nepakeis savo požiūrio į šį klausimą.

  Kijevas aktyviai priešinasi "Nord Stream-2" statyboms, teigdamas, kad tai yra "politinis projektas" ir jis neturi jokio ekonominio komponento. Iš tikrųjų Ukrainos valdžios institucijos baiminasi, kad projekto realizavimo atveju šalies biudžetas liks be reikšmingų pajamų nuo Rusijos dujų tranzito, todėl jos nuolat ragino Vokietiją atsisakyti dalyvauti "Nord Stream- 2".

  Anksčiau Vokietijos prezidentas Frankas Valteris Šteinmajeris paragino Ukrainą nustoti kaltinti Vokietiją už dalyvavimą "Nord Stream-2" statybose. Jis pareiškė, kad kalbėdamas apie šį projektą, Berlynas taip pat galvoja apie Ukrainos ateitį ir dujų tranzito per jos teritoriją užtikrinimą.

  "Nord Stream-2" projektas (antrasis dujotiekis iš Rusijos į Vokietiją Baltijos jūros dugnu) numato dviejų dujotiekio linijų, kurių bendras pajėgumas sieks 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus ir apims teritoriją nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos, statybas. Naują dujotiekį planuojama pastatyti iki 2019-ųjų pabaigos šalia "Nord Stream". Leidimus statyboms jau išdavė Vokietija ir Suomija. Kijevas baiminasi prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito per savo teritoriją.

  Dujotiekis "Turkish Stream" taip pat susideda iš dviejų linijų, kurių bendras pajėgumas yra 31,5 mlrd. kubinių metrų dujų per metus. Jos bus nutiestos per Juodosios jūros dugną nuo Rusijos į Turkijos europinę dalį.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik /
  "Šiaurės srautas-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (125)

  Dar šia tema

  Kijevas apkaltino Vokietiją interesų pažeidimu dėl "Nord Stream-2"
  Ukraina sugalvojo, kaip sumažinti "Nord Stream-2" keliamą žalą
  Šrioderis pareiškė, kad ES neturi alternatyvos "Nord Stream-2"
  Tegai:
  Nord Stream-2, Europa, Vokietija, Ukraina

  Svarbiausios temos