04:01 2019 Lapkričio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1061
 • RUB70.6242
  Italijos ministro pirmininko pavaduotojas ir VRM vadovas Matteo Salvini, archyvinė nuotrauka

  Roma pareiškė, kad Rusija gali apsaugoti Europos civilizaciją

  © AFP 2019 / Andreas SOLARO
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (230)
  5920

  Italijos vidaus reikalų ministro Matteo Salvini teigimu, europiečiai, siekdami apsaugoti civilizaciją nuo islamo ekstremistų išpuolių, turi dirbti kartu su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu

  VILNIUS, birželio 13 — Sputnik. Rusija — pagrindinė sąjungininkė kovoje su terorizmu, su kuria būtina bendradarbiauti, siekiant apsaugoti Europos civilizaciją nuo ekstremistų, pareiškė Italijos ministro pirmininko pavaduotojas ir VRM vadovas Matteo Salvini.

  "Labai džiaugiuosi, kad JAV prezidentas Donaldas Trampas turi tokius pačius ketinimus Rusijos atžvilgiu, kaip ir aš. Rusija — mūsų pagrindinė sąjungininkė kovoje su terorizmu. Mes, europiečiai, turime dirbti kartu su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, siekiant apsaugoti mūsų civilizaciją nuo islamo ekstremistų išpuolių", — sakė jis interviu laikraščiui "Izvestija".

  Naujosios Italijos vyriausybės pozicija

  Anksčiau Salvini pareiškė apie Italijos pasirengimą aptarti Krymo statusą ir pasakė, kad Roma gali vetuoti Europos sankcijų, susijusių su Krymo prisijungimu prie Rusijos, pratęsimą. Jis taip pat pabrėžė, kad Italija santykiuose su Maskva turėtų vadovautis geros kaimynystės principu, nes Rusija yra svarbi prekybos ir energetikos partnerė. 

  Naujoji Italijos vyriausybė įtvirtino sankcijų prieš Rusiją panaikinimo būtinumą "Vyriausybės kontrakte", kurį "5 žvaigždžių judėjimas" ir partija "Lyga", kuriai vadovauja Salvini, sudarė prieš naujojo ministrų kabineto formavimą. Skyriuje apie tarptautinius santykius teigiama, kad Roma reiškia atvirumą Maskvos atžvilgiu, kuri yra "ne grėsmė, o vis svarbesnė prekybos ir ekonomikos partnerė", o taip pat "strateginė pašnekovė, siekant spręsti regionines krizes (Sirija, Libija, Jemenas)". Šiuo požiūriu dokumente nurodoma, kad yra tikslinga panaikinti sankcijas Rusijai.

  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (230)

  Dar šia tema

  Kijevas papasakojo, kaip nugalėti Rusiją
  Vokietijos žiniasklaida paaiškino, kodėl Europa turėtų susivienyti su Rusija
  Putinas papasakojo apie šalių, "kurios aklai klausė JAV", kančias
  Tegai:
  sankcijos prieš Rusiją, Matteo Salvini, Vladimiras Putinas, Europa, Italija, Rusija

  Svarbiausios temos