03:25 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2151
 • RUB90.8441
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (277)
  28

  Moldovos prezidentas Igoris Dodonas įsitikinęs, kad šaliai yra gyvybiškai svarbu atkurti santykius su Rusija

  VILNIUS, birželio 13 — Sputnik. Moldova nenori draugauti su Vakarais prieš Rusiją, nes be gerų santykių su Maskva respublika neturi ateities, pareiškė šalies prezidentas Igoris Dodonas, praneša RIA Novosti.

  "Dauguma Moldovos piliečių laiko Rusijos Federaciją mūsų draugu, Rusijos tauta yra broliška Moldovos gyventojams, mes nenorime draugauti su Vakarais prieš Rusiją… Moldova neturės ateities be gerų santykių su Rusija, manau, kad tai supranta net oponentai šalies viduje", — sakė Dodonas antradienį vykusieme priėmime Rusijos dienos proga.

  Pasak prezidento, per 26 metus nuo diplomatinių santykių sukūrimo buvo visko, dabar jie patiria sudėtingą laikotarpį, tačiau tai praeis.

  "Niekas ir niekada negalės sunaikinti to, kas sudaro mūsų dvišalių santykių su Rusija pagrindą. Esu įsitikinęs, kad mes turime bendrą ateitį. Kokia ji bus — žmonės nuspręs", — pabrėžė Moldovos prezidentas.

  Pasak Dodono, šalys turi bendrą istoriją, ekonomiką. Jis taip pat atkreipė dėmesį į taikos palaikymo misijos Dniestre svarbą, kurios dėka pavyko sustabdyti Padniestrės konfliktą. Dodonas yra įsitikinęs, kad ši misija bus tęsiama.

  Dodonas pradėjo eiti Moldovos prezidento pareigas 2016 metų gruodžio 23 dieną. Atsižvelgiant į jo priešrinkiminę programą, jis ketina atkurti strateginę partnerystę su Maskva, grąžinti Moldovos produktus į Rusijos rinką ir normalizuoti bendradarbiavimą energetikos srityje. Jis ne kartą pareiškė, kad Moldovai "gyvybiškai svarbu atkurti santykius su Rusija".

  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (277)

  Dar šia tema

  Vokietijos žiniasklaida paaiškino, kodėl Europa turėtų susivienyti su Rusija
  Putinas papasakojo apie šalių, "kurios aklai klausė JAV", kančias
  Tegai:
  užsienio politika, Moldova, Rusija

  Svarbiausios temos